شهرخبر

برگزاری مراسم عزاداری عاشورای حسینی در ژاپن


برگزاری مراسم عزاداری عاشورای حسینی در ژاپن

عزاداری عاشورای حسینی ظهر امروز پنجشنبه با حضور کارکنان سفارت، خانواده‌ها و جمعی از ایرانیان مقیم و محبین اهل البیت (ع) در محل اقامتگاه سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این مراسم و پس از قرائت زیارت عاشورا، حجت الاسلام ابراهیم ساوادا مترجم قرآن کریم و اسلام شناس ژاپنی گفت: شقاوت و بی رحمی دشمنان امام حسین (ع) و مظلومیت وی و یارانش نمادهای تاریخی شده است.

وی  افزود که هجرت امام حسین (ع) بخاطر عدالت و اصلاحات و نفی ظلم و تزکیه نفس بود.

به گفته وی اینکه گروهی از افراد حاکم با نوه بزرگترین شخصیت اسلام  و خانواده اش رفتاری آنگونه ظالمانه داشته باشند بسیار جای تعجب است و نشانگر ظلم و فساد حاکمان  وقت است یکی از درسهایی که از جریان کربلا باید یاد بگیریم، وفا به عهد است.

وی با یادآوری اینکه اصحاب امام حسین علیه السلام به عهد خود با وفا بودند گفت:  آنچه برای اینجانب عجیب بوده و از عجایب تاریخ اسلام است، راضی شدن مسلمانان به قتل نوه پیامبر است.

حجت الاسلام ساوادا ادامه داد: اگر این تعداد هم که خیلی کم بودند، از امام حمایت نمی‌کردند، واقعا فاتحه اسلام خوانده شده بود.

وی در ادامه گفت مخاطب آیه شریفه  یا ایتها النفس المطمئنة"  امام حسین علیه السلام است و به ما یاد می‌دهد که راه آرامش دل چیست. در این دنیای امروز که مادی‌گرایی و تکنولوژی حاکم شده خصوصاً ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم دنبال آن بوده اما علی رغم همه این  پیشرفت های اقتصادی و مادی به  آرامش مطلوب نائل نشده است.  

به گفته وی خداوند متعال به شیعیان توسط امام حسین علیه السلام و مسیرش این راه آرامش را نشان داده است.

در ادامه نوحه خوانی و مداحی در رثای مظلومیت اباعبدالله و اصحاب و یارانش برگزار گردید.

"حسینیه مجازی" به مناسبت ایام شهادت سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) مراسم سخنرانی، نوحه سرائی و عزاداری و پخش نماهنگ هایی ویژه ایرانیان و دانشجویان مقیم ژاپن برپا شده است.  

برپایی ویژه برنامه های "حسینیه مجازی"  در ژاپن

این ویژه برنامه ها با همکاری مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جامعه المرتضی (ع) در شب های تاسوعا، عاشورا و شام غریبان تقدیم ایرانیان و دانشجویان مقیم می شود.

در این ویژه برنامه که به صورت زنده از یوتیوب رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن پخش می شود، آیت الله اسلامی عضو مجلس خبرگان رهبری سخنرانی کرد.

همچنین در این برنامه، «مهدی حیدرزاده»  مداح اهل بیت(ع)  به روضه خوانی و نوحه سرائی پرداخت و در قالب برخی از نماهنگ ها، روایات مصیبت کربلا ارائه شده است.

انتهای پیام/