رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: اگر مردم به محدودیت‌ها و هشدارها توجه نکنند، فاجعه ملی رخ خواهد داد.

دکتر شکراله سلمان‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به روند افزایشی مبتلایان به ویروس جدید و ثبت رکورد بستری روزانه در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: تمام ظرفیت‌های جدیدی که در یک هفته اخیر در بیمارستان‌های منطقه ایجاد کرده‌ایم تکمیل شده است و در حال استفاده و تجهیز ورزشگاه‌ها و مصلای نماز جمعه برای بستری بیماران جدید هستیم.

به گزارش ایسنا، وی با انتقاد از عدم رعایت محدودیت‌ها افزود: اگر اعلام تعطیلات سراسری صرفاً جنبه تفریح برای مردم و مسئولان داشته باشد، تلاش ما به جایی نخواهد رسید و ایجاد محدودیت‌ها، نه تنها کارساز نیست بلکه موجب گسترش بیش از پیش بیماری در منطقه و کشور می‌شود.

سلمان‌زاده گفت: شمار جان‌باختگان مبتلا به کرونا در حال افزایش است و اگر مردم به هشدارها و محدودیت‌ها توجه نکنند، فاجعه ملی رخ خواهد داد و هر روز باید شاهد مرگ عزیزان‌مان باشیم.

وی تنها راه برون‌رفت از بحران را رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون دانست و افزود: کادر بهداشت و درمان بسیار خسته شده‌اند و تعداد زیادی از آن‌ها نیز درگیر بیماری هستند بنابراین با کمبود شدید نیروی انسانی روبه‌رو هستیم و دست یاری به سوی نیروهای داوطلب در حوزه بهداشت و درمان دراز می‌کنیم تا به کمک همکاران خود بشتابند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان بیان کرد: در صورت ادامه این روند، به زودی با کمبود دارو و امکانات مواجه خواهیم شد، پس همه با هم کمک کنیم تا علاوه بر خستگی کادر بهداشت و درمان، شرمنده مردم نباشیم.