شهرخبر

انتقال جنجالی؛ ستاره پرسپولیس گرانترین مهاجم لیگ جدید/ چطور مقاومت این بازیکن شکسته شد؟

باشگاه سپاهان با ارائه یک پیشنهادی وسوسه انگیز در آستانه جذب ستاره پرسپولیس قرار دارد.

انتقال جنجالی؛ ستاره پرسپولیس گرانترین مهاجم لیگ جدید/ چطور مقاومت این بازیکن شکسته شد؟
خبرورزشی -

بدون شک شهریار مغانلو  یکی از مهره های تاثیرگذار تیم یحیی در نیم فصل دوم بود و نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس ایفا کرد. از همین رو موضوع تمدید قراردادش به بحث مهم هواداران پرسپولیس تبدیل شده است.

مغانلو که به عنوان بازیکن قرضی از باشگاه سانتاکلارا پرتغال به پرسپولیس آمد حالا با اتمام فصل فوتبالی در کشورمان باید به سانتاکلارا برگردد و قانونا بازیکن این تیم به حساب می آید. با توجه به عملکرد خوب شهریار در پرسپولیس، یحیی گل محمدی خواهان نگه داشتن این بازیکن برای فصل آینده است و خود شهریار هم دوست دارد فوتبالش را در پرسپولیس ادامه دهد ولی ابتدا باید رضایت باشگاه پرتغالی جلب شود.

مدیران باشگاه پرسپولیس از چند وقت قبل و با درخواست یحیی گل محمدی مذاکرات خود را برای دائمی کردن قرارداد مغانلو آغاز کردند. آنطور که شنیدیم باشگاه سانتاکلارا که عملکرد شهریار و همچنین علاقه پرسپولیس به حفظ این بازیکن را دید برای صدور رضایتنامه مغانلو رقم عجیب و غریبی درخواست کرد و همین موضوع باعث شد مذاکرات طرفین به بن بست برسد.

در این بین باشگاه سپاهان به شدت خواهان جذب شهریار است و می خواهد این بازیکن را جانشین کی روش استنلی در فصل آینده بکند.

سپاهانی ها از چندی قبل مذاکراتی با باشگاه سانتاکلارا انجام دادند تا بتواند شهریار را برای فصل آینده جذب کنند. سپاهان مشکلی برای پرداخت ۵۰۰ هزار یورو  درخواستی سانتاکلارا ندارد و به راحتی می تواند این پول را پرداخت کنند. موضوعی که کاملا به ضرر پرسپولیس خواهد بود چرا که این باشگاه به لحاظ مالی توان رقابت با تیم های صنعتی داخل ایران را  ندارد.

از طرفی باشگاه سانتاکلارا خواهان جذب محمد محبی وینگر سپاهان است و این انتقال کلید جذب شهریار مغانلو خواهد بود.

طبق توافقی که باشگاه سپاهان با سانتاکلارا انجام داده قرار است محمد محبی در ازای دریافت ۳۰۰ هزار دلار راهی سانتاکلارا شود و سپاهان هم با پرداخت ۵۰۰ هزار یورو درخواستی طرف پرتغالی بتواند مغانلو را به نصف جهان بیاورد. در این بین باشگاه سپاهان قرار است ۲۰۰ هزار یورو را در دو قسط به باشگاه سانتاکلارا پرداخت کند.

اما سپاهان چگونه توانست مغانلو را به حضور در اصفهان راضی کند؟

قرارداد مغانلو با پرسپولیس برای نیم فصل چیزی حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان بود ولی باشگاه سپاهان با ارائه یک پیشنهاد عجیب و غریب توانست شهریار را برای پوشیدن پیراهن سپاهان متقاعد کند. رقمی که قطعا جواب رد دادن به آن کار هر کسی نیست و به سختی می توان به چنین پیشنهاد چربی پاسخ منفی داد.

مغانلو در ابتدا خیلی مقاومت کرد تا بتواند در پرسپولیس بماند ولی پیشنهاد مالی سپاهان آنقدر بالا بود که مقاومت شهریار شکسته شد.

در صورت امضای قرارداد سپاهان با مغانلو، این بازیکن به گران ترین مهاجم لیگ یست و یکم تبدیل خواهد شد.

با توجه به رویه ای که سپاهان و یکی دو تیم دیگر در فصل نقل و انتقالات در پیش گرفتند، تیم های پرطرفداری مثل پرسپولیس و استقلال توان رقابت با این تیم ها را نخواهند داشت.