شهرخبر

احتمال رکود بیشتر بخش صنعت چین با کاهش سرعت صادرات


احتمال رکود بیشتر بخش صنعت چین با کاهش سرعت صادرات

با توجه به کند شدن رشد صادرات چین در ماه ژوئیه و تأخیر در واردات این کشور، پیش بینی می شود که در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، حتی در شرایطی که بهبود تجارت به دلیل کاهش محدودیت های کرونایی در جهان رخ داده است، بخش صنعت این کشور شاهد رکود باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، با توجه به کند شدن رشد صادرات چین در ماه ژوئیه و تأخیر در واردات این کشور، پیش بینی می شود که در نیمه دوم سال 2021، حتی در شرایطی که بهبود تجارت به دلیل کاهش محدودیت های کرونایی در جهان رخ داده است، بخش صنعت این کشور شاهد رکود باشد.

ماه گذشته، صادرات چین پس از افزایش 32.2 درصدی در ماه ژوئن، رشد 19.3 درصدی را نسبت به سال گذشته ثبت کرد. به گفته تحلیلگران نظرسنجی رویترز، انتظار می رفت که این افزایش 20.8 درصد باشد.

در عین حال، واردات این کشور نسبت به سال قبل 28.1 درصد افزایش یافته است که از نظر پیش بینی افزایش 33 درصدی در نظرسنجی تحلیلگران و رشد 36.7 درصدی در ماه قبل از آن، کاهش نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، تقاضا برای سنگ آهن، که برای صنعت فولاد سازی ماده حیاتی است، در ماه های اخیر کاهش یافته است.

مهار سریع بیماری همه گیر کووید_19 و همچنین واکسیناسیون سراسری موفقیت آمیز، به بزرگترین صادرکننده جهان یعنی چین کمک کرد تا اقتصاد خود را پس از رکود ناشی از این بیماری در چند ماه اول سال 2020 به سرعت احیا کند.

با این حال، وقوع سیل های فصلی و عوامل اقلیمی در ماه ژوئیه، همراه با موارد جدید ابتلا به کرونا که عمدتا توسط نوع دلتا ایجاد می شود، دولت های محلی را مجبور به تعطیلی خطوط تولید در مناطق قرنطینه شده کرد و به طور موقت فعالیت برخی از مشاغل متوقف شد.

انتهای پیام/