شهرخبر

بازدید سرزده اژه‌ای از بندهای امنیتی و موقت زندان اوین؛

بررسی پرونده با حضور قاضی و کارشناسان در زندان/ گفتگوی چهره به چهره با افرادی که در بازداشت موقت هستند

بازدید رئیس قوه قضاییه از بند‌های امنیتی ۲ الف، ۲۰۹ و ۲۴۱

رئیس سازمان زندان‌ها از بازدید رئیس قوه قضاییه از بندهای امنیتی ۲ الف، ۲۰۹ و ۲۴۱ خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای عصر جمعه (۱۵ مرداد) با حضور در زندان اوین به مدت چند ساعت ساعت از بندهای امنیتی و بازداشت موقت این زندان بازدید کرد.

رئیس قوه قضاییه در مدت حضور خود در زندان اوین، عمدتاً با «متهمین بازداشت شده تحت قرار تامین» به صورت چهره به چهره دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای به هنگام حضور در بندهای امنیتی زندان اوین، تعداد روزهای بازداشتی متهمان را از آن‌ها جویا و در همین زمینه خواستار ارائه توضیحات لازم از سوی مقامات قضایی و ضابطین شد.

بررسی پرونده با حضور قاضی و کارشناسان در زندان/ گفتگوی چهره به چهره با افرادی که در بازداشت موقت هستند

بازدید سرزده چند ساعته حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای از  بندهای امنیتی و موقت زندان اوین در عصر جمعه/ بررسی پرونده با حضور قاضی و کارشناسان در زندان/ گفتگوی چهره به چهره با افرادی که در بازداشت موقت هستند/ اجابت درخواست گفتگو در خلوت تعدادی از متهمان با قاضی‌القضات

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در گفتگوی چهره به چهره با متهمین از نوع اتهام، مدت بازداشت موقت و شرایط بهداشتی و غذایی زندان سوال کرد.

در جریان این بازدید تعدادی از متهمین تقاضا کردند به تنهایی با رئیس قوه قضاییه گفتگو کنند که قاضی‌القضات در خلوت با آن‌ها به گفتگو نشست.

رئیس قوه قضاییه در ادامه در مورد یکی از پرونده‌های مهمی که اخیرا تشکیل شده و شش نفر بازداشتی دارد، با قاضی و کارشناسان پرونده که به فوریت به زندان دعوت شده بودند، به صورت تفصیلی به گفتگو پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در پایان حضور در زندان به زندانبانان و نگهبانان توصیه کرد پیوسته خدا را ناظر و حاضر بر اعمال خود ببینند و مواظب باشند که حق کسی ضایع نگردد و به کسی ظلم نشود.

بازدید سرزده از اوین سومین بازدید رئیس قوه قضاییه از زندان در سی و پنجمین روز خدمت در کسوت قاضی القضاتی بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای طی یک ماه شروع به کار در کسوت رییس دستگاه قضا بارها در جمع‌های مختلف مسئولین قضایی کشور به موضوع قرار بازداشت موقت اشاره کرده است.

این گزارش حاکی است رئیس قوه قضاییه در همین خصوص در جمع اعضای شورای عالی قضایی و یا با حضور در دادگستری شهر قدس دستور داد: قرار بازداشت موقت تا آنجایی که ضرورت دارد صادر نشود و آن‌هایی هم که ضروری است با ملاحظه دقیق قانون باشد.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در این‌گونه موارد بازداشت موقت هم پرونده‌ها باید زودتر و سریع‌تر رسیدگی شود تا زمان بازداشت کمتر شود.

منبع: میزان