محمد مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره حضور استقلال در فینال جام حذفی اظهار کرد: بی شک استقلال شایسته ترین تیم برای رسیدن به فینال جام حذفی و حتی قهرمانی در این جام است. استقلال در طول جام حذفی همه رقبایش لیگ برتری بودند و با حذف تیم هایی مثل پیکان، ذوب آهن، پرسپولیس و گل گهر به فینال رسید. حق شاگردان مجیدی است که در پایان سال طولانی و سخت و پرفشار فوتبالی اخیر یک قهرمانی بیاورند چون این تیم در لیگ هم تیم شایسته ای بود اما بنا به دلایلی نتوانست قهرمان شود.

او با اشاره به دیدار استقلال و گل گهر افزود: این بازی برای هر دو تیم و بهتر است بگوییم برای هر دو سرمربی حساسیت زیادی داشت. استقلال با فرهاد مجیدی در یک سال اخیر 3 بار امیر قلعه نویی را با سپاهان و گل گهر شکست داده و به همین دلیل برد در این بازی اهمیت زیادی برای هر دو سرمربی داشت. ضمن اینکه برنده این بازی هم به فینال جام حذفی می رسید به همین دلیل دو تیم رای بردن با تمام قوا آمدند.

مومنی درباره شرایط بازی گفت: استقلال در نیمه دوم متحول شد و بازی بسیار خوبی ارایه داد. هم مالکیت توپش بیشتر بود هم موقعیت های خطرناک بیشتری داشت. بازیکنان این تیم روی اشتباهات فردی حریف و تجربه و خلاقیت خودشان دو پنالتی گرفتند و به نظر من مجیدی کار بسیار درستی انجام داد که هر دو ضربه پنالتی را به وریا غفوری داد. وریا با تجربه و اعتماد به نفس بالایی که دارد بازیکن حریف را هم تحت تاثیر قرار می دهد. ضمن اینکه حسینی هم در این بازی عملکرد خوبی داشت و با یک سیو فوق العاده استقلال را در بازی نگه داشت. البته استقلال در این بازی اشتباهاتی هم داشت که حتما باید برای بازی فینال برطرف شود چون فولاد تیم باهوشی است و اگر یک گل برند جوری دفاع می کند که کار استقلال برای گل زدن دشوار خواهد شد.

مومنی با اشاره به اینکه مجیدی قول یک جام به هواداران داده، بیان کرد: استقلال شایستگی قهرمانی در جام حذفی را دارد و اگر همین تیمی باشد که در هفته های اخیر دیده ایم شانس زیادی برای قهرمانی دارد. ضمن اینکه خود مجیدی هم به هواداران قول یک جام را داده و آنها منتظرند که سرمربی محبوب شان به وعده خود عمل  کند. البته حق استقلال و هوادارانش خیلی بیشتر از این چیزهاست و همین که بچه‌ها با غیرت بالای خود بتوانند قهرمان جام حذفی شوند جای تقدیر دارد. 3/5