شهرخبر

زندگی لاکچری مجردی داخل لوله آب ! + عکس

در گوشه ای از دنیا که به داشتن جمعیت زیاد شهرت دارد زندگی داخل لوله آب بخشی از آن است ، مجردها در این خانه های سیمانی زندگی آسوده ای را تجربه می کنند.

زندگی لاکچری مجردی داخل لوله آب ! + عکس

به گزارش منیبان؛ ایده ی جدید و البته عجیب ساخت خانه های مجردی در هنگ کنگ لوله های سیمانی انتقال آب را تبدیل به واحد مسکونی کرد ، در این شهر به تازگی خانه هایی کوچک با قیمت مناسب برای افرادی که ازدواج نکرده اند و تنها زندگی می کنند ساخته می شود.

هنگ کنگ، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این سیاره، به ویژه به دلیل قیمت خانه ها در طول 12 ماه مستقیما در این سال گذشته، به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است. طبق گزارش Bangkok Post، سال گذشته زندگی در آپارتمان بسیار کوچک در سایزهای غیرقابل باور یکی از مشکلات مردم این شهر بوده است این روند بیش از 200،000 نفر را برای زندگی در آپارتمان های کوچک تقسیم کرده است که میانگین متراژ آنها بیش از 62 فوت مربع است به طوریکه بعضی از آنها تنها قادر به خوابیدن در منزل خود هستند.اطلاعات دولت نشان می دهد افزایش 9 درصدی تعداد خانوارهایی که در "مسکن نامناسب" هستند، از جمله آپارتمان های تقسیم شده و ساختمان های صنعتی یکی دیگر از مشکلات روز مردم این منطقه است برای همین راه کارهایی واقعا خلاقانه برای رفع آن ارائه شده بود که زندگی داخل لوله آب جالب ترین آنها بود.

خانه هایی که داخل لوله های سیمانی حمل آب تعبیه می شوند برای حل همین مسئله و با هدف خانه های کوچکی با هزینه کم برای افراد مجرد ساخته شد. این خانه های لوله ای را می توان در مناطق شهری نصب کرد که برای ساخت و ساز مناسب نیستند، مانند مناطقی با کوچه های باریک.قطر این لوله های آب که تبدیل به خانه ای زیبا شده اند 2.5 متر است . جالب آنکه می توان چند واحد از این لوله ها را روی هم قرار داد و با پلکانی فلزی دسترسی ورود و خروج به آن ها را فراهم کرد.

فضای کل این خانه ها 9.29 متر مربع است ، فضایی که شامل سالن پذیرایی شده و دارای چند قفسه، طاقچه و یک کاناپه تخت خوابشو است. بخش دوم لوله سیمانی که به پشت سالن پذیرایی وصل می شود شامل یک آشپزخانه و حمام کوچک است.

document.getElementById('myframe').style.height='600px';