شهرخبر

مرفاوی: با هیچ کدام از بازیکنان خارجی مشکل نداشتم

پرسپولیسی‌ها می‌دانند ما استقلالی‌ها جام ندیده نیستیم/ خودتان را گم نکنید بهتر است!

صمد مرفاوی پیشکسوت استقلال گفت: امثال مظلومی پیش خودشان فکر می‌کنند که شاید می‌توانند به استقلال کمک کنند.

صمد مرفاوی - استقلال
خبرورزشی -

صمد مرفاوی بازیکن و سرمربی سابق استقلال در عین حال که به پرسپولیسی‌ها بابت قهرمانی در لیگ تبریک گفت اما در سخنانی به بعضی‌ها طعنه زد. پیشنهاد می‌کنیم حرف‌های تازه مرفاوی را بخوانید:

*تا امروز در المپیک توکیو فقط یک طلا به دست آمده و دیگر چیز دیگری نداشتیم! واقعاً نمی‌دانم دیگر ما در چه چیزی قوی بودیم که بخواهیم امروز در ورزش و المپیک قوی ظاهر شویم؟

*اول اینکه این قهرمانی پرسپولیس را تبریک می‌گویم چون ما هم از این قهرمانی‌ها خیلی دیدیم اما مهمترین اصل این است که اول اخلاق را در نظر بگیرند چون یک سری حرکات و صحبت‌هایی که از جانب بازیکنان و مجموعه تیم پرسپولیس صورت گرفت در شان یک تیم قهرمان نبود.

*ما قهرمانی ندیده و جام ندیده نیستیم تازه ما جام آسیا را از نزدیک دیده ایم و قهرمانی آسیا را تجربه کرده ایم اما هیچ کدام از اعضای تیم استقلال در هیچ یک از این قهرمانی‌ها خودمان را گم نکردیم و اخلاق را نباختیم.

*اگر بخواهیم درباره ساختار صحبت کنیم یکسری مسائل طبیعی است چون ساختار پرسپولیس را ساختند اما ساختار استقلال را نساختند این که بخواهیم به زمین فوتبال ورود کنیم من در این خصوص صحبت نمی‌کنم و خیلی اعتقادی به صحبت‌هایی که در خصوص زمین فوتبال می‌شود ندارم اما بیرون از زمین فوتبال و در بخش پشتیبانی و حمایتی که برای تیم‌ها خیلی مهم است یک تیم خیلی خوب به لحاظ ساختاری، پشتیبانی شد اما یک تیم مثل استقلال به لحاظ ساختاری خوب پشتیبانی نشد و این موضوع باعث شد استقلال چندین سال بدون سرمربی بسته شده و در این بین تغییرات زیاد و بی ثباتی‌ها، این ناکامی‌ها را به وجود آورد.

*امثال مظلومی‌پیش خودشان فکر می‌کنند که شاید می‌توانند به استقلال کمک کنند بالاخره اگر الان این پیشکسوتان هم که چندین سال از عمر خود را در این باشگاه گذرانده اند پا پیش نگذارند و جلو نیایند چه کسانی باید بیاید؟ برای کمک به استقلال همین پیشکسوتان باید جلو بیایند دیگر، منتها برخی از پیشکسوتان طوری رفتار می‌کنند و حرف می‌زنند که منطقی نیست.

*من در مورد ادعای فکری درباره کم کاری بازیکنان صحبت نمی‌کنم چرا که جو استقلال در این شرایط نباید خراب شود.

*اصلاً چنین چیزی نیست که چون میلیچ مسلمان نبود با او مشکل داشته باشم و این موضوع واقعیت ندارد و چرا باید من چنین تفکری داشته باشم. در زمان خود من استقلال بازیکن خارجی نداشت؟ پس من چه مشکلی می‌توانستم با بازیکن خارجی داشته باشم آن‌ها هم انسان هستند چه مسلمان چه غیر مسلمان همه ما انسان هستیم و همه داریم در این دنیا زندگی می‌کنیم پس چرا باید چنین تفکری داشته باشم که مثلاً من ضد خارجی هستم و بازیکن خارجی نخواهم.