شهرخبر

چراغ سبز آمریکا به اسرائیل برای تلافی حمله به نفتکش

کدخبر: 430643
سخنگوی کاخ سفید مدعی شد:اسرائیل مستقل است و می تواند آزادنه برای تلافی حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در نشست خبری روزانه با خبرنگاران در واکنش به سوالی درباره حمله به نفتکش اسرائیلی در دریای عمان  اسرائیل را  یک دولت مستقل خواند و گفت: تل آویو در تصمیم گیری برای پاسخ مناسب خود به این واقعه آزاد است. 

به دنبال حمله به یک نفتکش متعلق به رژیم صهیونیستی در آبهای نزدیک سواحل عمان، کشورهای غربی بدون ارائه هیچ مدرک و سندیدرحال اتهام زنی به ایران به عنوان عامل این حمله هستند. 

 سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن این اتهامات بی‌اساس درباره نفتکش صهیونیستی خطاب به آنها تصریح کرده: هرگونه ماجراجویی احتمالی را بی‌درنگ و با قوت و جدیت پاسخ می‌دهیم.

جن ساکی در ادامه اظهارات خود درباره تاثیر این حوادث بر مذاکرات وین گفت: محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران با بازگشت به توافق(برجام)، توانایی ما را در رفع نگرانیهای مربوط به برنامه هسته‌ای ایران افزایش خواهد داد. 

وی در ادامه مدعی شد، با برنامه هسته‌ای بدون محدودیت ایران، تهدیدهایی که از طرف ایران مواجه هستیم جدی تر خواهد شد. 

مذاکرات وین برای احیای برجام در حاضر به دلیل تغییرات دموکراتیک دولت در ایران و روند مربوط به انتقال قدرت به حالت تعلیق درآمده است و ادامه این مذاکرات به دولت جدید ایران واگذار شده است