شهرخبر

اینترنت ماهواره ای 100 برابر سریعتر با قیمت ارزانتر در راه ایران!

اینترنت ماهواره ای 100 برابر سریعتر با قیمت ارزانتر در راه ایران!

اینترنت ماهواره ای SpaceX ایلان ماسک به زودی به ایران هم می رسد و ظاهرا هزینه ای ارزانتر از داخل خواهد داشت.

به گزارش تحریریه، در دوبی بیشتر نمایندگی های تجهیزات ماهواره ای شروع به ثبت سفارش کردند و نهایتا از ۲، ۳ ماه آینده پک spaceX روانه بازار ایران می شود. پیش بینی می شود افرادی که از دبی و کردستان عراق تجهیزات ماهواره ای وارد می کنند، از تابستان آینده تمرکز اصلی خود را روی واردات پک اینترنت SpaceX متمرکز کنند.

قیمت پک کامل $500 + شارژ ماهیانه 100 دلار است که با احتساب دلار ۲۷ تومانی  میشود ۱۳/۵ میلیون.  

پک و شارژ ماهیانه ۲/۷۰۰ میلیون که با در نظر گرفتن اینکه هر ساختمان با تهیه یک پک اینترنت ماهواره ای SpaceX و استفاده ساکنین بصورت wifi با سرعتی 100 برابر اینترنت موجود در  ایران (هر modemRouterشرکتspaceXقابلیت اتصال ۲۰۰ یوزر به صورت wifi را دارد) بزودی شاهد افزایش بیشمار تقاضا در ایران خواهیم بود. یعنی هر ساختمان 8 واحدی برای هر واحد آپارتمانی 350 هزار تومان شارژ ماهانه نیزا دارد که رقم بالایی نیست.

از مهندسین شرکت SpaceX سوال شده که کشورهایی که اقدام به انداختن پارازیت های زمینی روی سیگنال های ماهواره های تلویزیونی می کنند، آیا امکان پارازیت انداختن بصورت زمینی و یا جوی روی سیگنالهای اینترنت SpaceX  را خواهند داشت؟ پاسخ داده اند که قطر هر دیش  SpaceX که در پک خریداری شده موجود است، ۷۰ سانتی متر می باشد. دیش را در هر جا که قرار دهید از غرب به شرق به ازای هر 10 سانتیمتر یک سیگنال ماهواره SpaceX  دریافت می کند (شرکت SpaceX تاکنون 40% ماهواره های لازم را پرتاب و در مدار قرار داد و فعالند و ما بقی همچنان در حال تهیه و پرتاب می باشند).

با این حساب تا امروز هر دیش در هر جایی که قرار بگیرد از 3 ماهواره سیگنال دریافت خواهد کرد.

دیش ها دارای سیستمی می باشند که بصورت کاملا هوشمند چرخیده و قویترین سیگنال از بین 3 سیگنال را تشخیص داد و روی بهترین و قویترین آنها متمرکز می شوند.

اوج تکنولوژی اینجاست که با جابجا کردن محل دیش، مثلا ۷۰ سانتیمتر، یوزر سیگنال را از 3 ماهواره دیگر دریافت خواهد کرد. قرار است تا دو سال دیگر ۳ سیگنال تبدیل به ۱۰ سیگنال شود.

بدین ترتیب هیچ تکنولوژی در حال و در آینده قادر نخواهد بود از رسیدن سیگنال به دیش یوزر SpaceX جلوگیری کند.

مهندسین شرکت SpaceX اطمینان داده اند که دیش های پک SpaceX بمانند دیش های "دیتا" که النبی send وRecive داشتند و قابل شناسایی و ردیابی بودند، قابل ردیابی نیستند.

این دیش فقط وظیفه دریافت سیگنال را دارد و ModemRouter که به دیش وصل می شود یوزر را به شبکه اصلی اینترنت جهانیَ SpaceX  متصل می کند و از این لحظه به بعد تمام فعالیت اینترنتی یوزر را فقط یک شرکت می تواند رصد کند. بنابراین امکان ردیابی فعالیت اینترنتی یوزر تنها برای SpaceX امکان پذیر هست.

پایان/