شهرخبر
آمازون بیت کوین می خرد

دو دلیل برگشت ناگهانی بیت کوین؛ قیمت طلا در منطقه منفی

کدخبر: 428958
اقتصادنیوز : در روزی که گذشت بیت کوین دوباره توانست ۴۰هزار دلار معامله شود اما طلا همچنین به زیر ۱۸۰۰ دلار رسید.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، بیت کوین برای اولین بار در نزدیک به شش هفته بیش از 40هزار دلار افزایش یافت زیرا احساسات صعودی پس از فروش های اخیر افزایش یافت.

این ارز رمزپایه در حدود 40هزار و 245 دلار معامله شد. طبق اطلاعات Coin Metrics ، این ارز تقریباً 16.9٪ افزایش یافته است. آخرین بار بیت کوین در 16 ژوئن بالاتر از سطح 40هزار دلار معامله شد.

ارزهای رمزنگاری شده دیگر نیز با افزایش رو به رو شدند. اتریوم با افزایش 12٪ در حدود 2415 دلار معامله شد.

این افزایش پس از آن رخ داد که بیت کوین اخیراً پس از فروش جهانی سهام ، به زیر 30 هزار دلار رسید و این نگرانی را ایجاد کرد که می تواند حتی بیشتر سقوط کند.

coindesk-BTC-chart-2021-07-27

ماسک ، دورسی ، وود در کانون توجه

جک دورسی ، مدیر عامل توییتر ، ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا و کتی وود ، مدیر عامل شرکت ARK Invest ، اخیراً در جریان کنفرانس بیت کوین با عنوان "The B-Word" صحبت کردند.

ماسک گفت که تسلا احتمالاً شروع به پذیرش بیت کوین برای خرید وسایل نقلیه می کند زیرا سهم بیشتری با استخراج بیت کوین به انرژی های تجدیدپذیر است.

استخراج بیت کوین فرآیند پر انرژی برای ایجاد سکه های جدید است که شامل حل مسائل پیچیده ریاضی است. توان محاسباتی مورد نیاز برای انجام این کار نیز انرژی زیادی را مصرف می کند.

جک دورسی ، رئیس توییتر نیز هفته گذشته گفت که ارز دیجیتال «بخش بزرگی» از آینده این شرکت خواهد بود.  روز یکشنبه هم ، روزنامه ای در لندن گزارش داد که آمازون به دنبال پذیرش پرداخت بیت‌ کوین تا پایان سال است. این دو خبر می تواند دلیل برگشت سریع قیمت بیت کوین باشد.

پس از این اظهارات  سرانجام بازار از کف حمایتی که از زمان سقوط مه در آن ثابت مانده بود خارج شد و در سطح بالاتری قرار گرفت.

 

ناامیدی طلا

طلا زیر سطح روانشناختی 1800 دلار در هر اونس قرار گرفت زیرا فروش مسکن جدید ایالات متحده در ژوئن با سقوط 6.6٪ رو به رو شد.

وزارت بازرگانی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد ، فروش خانه های جدید با نرخ سالانه 676هزار خانه در فصل تنظیم شده است. فروش ماه مه (خرداد) از 769هزار به 724هزار واحد اصلاح شد.

بازار خواستار پیشروی فروش در ماه ژوئن به 800هزار واحد بود.به صورت سالانه ، فروش مسکن جدید 19.4 درصد از برآورد سال گذشته  839هزار واحد کاهش داشت.

طلا پس از انتشار داده ها ، به یک منطقه منفی سقوط کرد. معاملات آتی طلای آگوست (شهریور) در آخرین معاملات با 1797.10 دلار معامله شد که در روز 0.26 درصد افت داشت.

gold