شهرخبر

سقوط خودروی سمند به دره +عکس

سقوط خودروی سمند به دره +عکس
مربی امداد و نجات هلال احمر در شهرستان خداآفرین در آذربایجان شرقی، پس از دیدن واژگونی خودرو سمند به دره، با لوازم شخصی خود وارد عمل شد و خانم جوانی را از مرگ حتمی نجات داد

به گزارش ثریا،اسلام غضنفری کارمند و مربی هلال احمر شهرستان خداآفرین با خودروی شخصی خود در جاده شهرستان کلیبر، روستای صومعه در حال راندگی بود که شاهد سقوط خودروی  سمند به دره شد و توانست دختر جوانی را که دچار ایست قلبی شده بود با عملیات احیا(cpr) از مرگ نجات دهد.

دختر 15 ساله مرده بود که زنده شد

این مربی امداد و نجات درباره این حادثه می‌گوید: در حال رانندگی بودم که دیدم خودروی سمند منحرف شو و به دره افتاد. فورا خودم را به سواری واژگون شده رساندم.چون کیف کمک‌‍های اولیه را همیشه به  همراه دارم؛ به سراغ دو مصدوم رفتم.

خانم ۲۲ ساله‌ای  مصدوم شده بود که فقط نیاز به پانسمان داشت اما مصدوم دوم دختر 15 ساله ای بود که به علت شرایط حاد و خاص دچار ایست قلبی شده و بدون علائم حیاتی بود.

بلافاصله عملیات احیا (cpr)  بر او آغاز کردم. خوشبختانه پس از گذشت ۳۵ دقیقه عملیات احیا موفقیت آمیز، نهایتا با رسیدن کارشناسان اورژانس به محل مصدوم دچار ایست قلبی را به کارشناسان اورژانس کلیبر تحویل دادم و تا به بیمارستان کلیبر منتقل شود.

منبع: رکنا