شهرخبر

تدابیر ویژه پلیس راهور تهران برای "تحلیف ریاست‌جمهوری"/ اخذ تعهد از ۲۸۱۸ راننده پرخطر در تهران


تدابیر ویژه پلیس راهور تهران برای "تحلیف ریاست‌جمهوری"/ اخذ تعهد از 2818 راننده پرخطر در تهران

رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه از ابتدای سال جاری، دو هزار و ۸۱۸ راننده پرخطر شناسایی و در قالب قرارگاه کنترل سرعت از آنها تعهد اخذ شده است، گفت: با توجه به تحلیف زمان ریاست‌جمهوری، تدابیر خاصی برای مراسمات پیش‌رو خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار محمدحسین حمیدی صبح امروز در نشست خبری در ستاد راهور تهران بزرگ با اشاره به بازگشت ترافیک به معابر تهران پس از اتمام تعطیلات 6 روزه اظهار کرد: با توجه به اتمام تعطیلات 6 روزه، از روز جاری با عادی شدن ترددها، وضعیت ترافیکی نسبت به چند روز قبل، افزایش قابل توجهی داشته و طرحها و محدودیتهای ترافیکی پلیس راهور اعم از طرح ترافیک و طرح ممنوعیت تردد شبانه همانند قبل برابر قوانین، مقررات و مصوبات از امروز مجدد اجرا می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران افزود: 98 هزار و 311 موتورسوار در قالب طرح "موتوریار" در سال جاری آموزش دیدند و علیرغم افزایش استفاده از موتورسیکلت، برای نخستین بار در چند سال اخیر، دو درصد حوادث مربوط به موتورسیکلت‌سواران کاهش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه موتوریار بخش زیادی از حواشی اقدامات سلبی پلیس را به صفر رساند، خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست سال جاری 76 نقطه حادثه‌خیز از 535 نقطه شناسایی شده اصلاح شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به برخورد پلیس با تخلفات حادثه‌ساز ادامه داد: از ابتدای سال جاری، دو هزار و 818 راننده پرخطر شناسایی و در قالب قرارگاه کنترل سرعت از آنها تعهد اخذ شده است.

حمیدی با اشاره به ترخیص پنج هزار و 893 دستگاه موتورسیکلت و 720 دستگاه خودروی رسوبی از پارکینگهای تهران بیان کرد: در تهران حدود 10 هزار خودرو به دلایلی همچون تصادفات و اختلافات مالکیتی رسوب شده و در پارکینگها قرار دارند.

رئیس پلیس راهور تهران گفت: برای سومین سال پیاپی در تهران شاهد کاهش آمار جان‌باختگان سوانح رانندگی بودیم.

وی عنوان کرد: در زمان اوج، روزانه تا دو هزار و 300 تصادف اعم از خسارتی و جرحی در تهران روی می‌دهد اما به طور میانگین این عدد حدود هزار و 500 تصادف روزانه است.

این مقام انتظامی افزود: در برخورد با تخلفات حادثه‌ساز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 14 درصد افزایش داشتیم؛ میانگین زمان رسیدگی به تصادفات از 12 دقیقه به 10.5 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

رئیس پلیس راهور تهران یادآور شد: بازگشایی مدارس در مهر ماه قطعی است؛ به همین دلیل افزایش ترافیک از بدیهیات بازگشایی مدارس خواهد بود و از اکنون در حال برنامه‌ریزی‌ برای آن زمان هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به تحلیف زمان ریاست‌جمهوری، تدابیر خاصی برای مراسمات پیش‌رو خواهیم داشت همچنین مهمانان خارجی زیادی برای این مراسم حضور خواهند داشت.

این مقام انتظامی بیان کرد: در بحث برخورد با تخلفات مربوط به پوشش پلاک، در سال جاری، بیش از 44 هزار و 497 خودرو اعمال قانون و 760 دستگاه وسیله‌نقلیه نیز توقیف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است.

حمیدی، تغییر نگرش حاکم بر مدیریت شهری شهروندان از خودرو محور به انسان‌محور، هدف‌گذاری کاهش 10 درصدی تصادفات و سوانح ترافیکی، افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی و توسعه حمل و نقل پاک، ایمن‌سازی، آرام‌سازی و حذف نقاط حادثه‌خیز (اصلاح هندسی و رفع کامل نقاط حادثه‌ساز، برنامه‌ریزی درباره تهیه سند جامع "مدیریت بحرانهای ترافیکی را از جمله برنامه‌های بلندمدت پلیس راهور تهران ذکر کرد.

جریمه 470هزار خودرو در طرح جدید محدودیت تردد/ ادامه‌دار بودن طرح بعد از تعطیلات 6روزه

انتهای پیام/