شهرخبر

قالیباف در پاسخ به تذکر رشیدی کوچی:

اصلاح آئین نامه داخلی مجلس برای حل مشکلات ضروری است

اصلاح آئین نامه داخلی مجلس برای حل مشکلات ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه برای اینکه هم به امور جاری کشور و هم حل ریشه‌ای مشکلات بپردازیم، اصلاح آئین نامه داخلی مجلس است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلال رشیدی کوچی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی،گفت: کمر مردم زیر بار سنگین گرانی ها کم شده است و یک روز نان و روزی خودرو گران می شود و در این شرایط مجلس باید به این مسائل رسیدگی کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ما به طرح الزام دستگاه های اجرایی به پاسخگویی به تذکرات نمایندگان رسیدگی می کنیم. این در حالی است که باید طرح های مهم و اساسی تری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد تا مشکلات مردم حل و فصل شود.

نماینده مردم مرودشت در مجلس تصریح کرد: مردم در ابتدایی ترین مسائل و مشکلات خود مانده اند و دولت هم در روزهای پایانی خودش هر بلایی که می خواهد سر مردم می آورد و لازم است مجلس برای گرانی نان، خودرو، سیمان و قطعی آب و برق جلسه ای را برگزار کند.

رشیدی کوچی تأکید کرد: البته این ایراد به هیئت رئیسه مجلس و نمایندگان وارد نیست و مربوط به آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است که باید اصلاح شود.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: این بحث درستی است و بارها درباره آن بحث و گفتگو شده است.

وی تاکید کرد: تنها راه برای اینکه هم به امور جاری کشور و هم حل ریشه ای مشکلات بپردازیم، اصلاح آئین نامه داخلی مجلس است و لازم است کمیسیون داخلی مجلس هر چه سریعتر فرآیند اصلاح قانون آئین نامه داخلی مجلس را نهایی کند تا در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.