شهرخبر

گزارش خبرگزاری فرانسه از سفر ناگهانی وزیر خارجه قطر به تهران در پی بازگشت از واشنگتن

کدخبر: 428677
اقتصاد نیوز : خبرگزاری فرانسه در گزارشی به سفر وزیر امور خارجه قطر به تهران، به فاصله چند روز پس از بازگشت از آمریکا پرداخت.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، خبرگزاری فرانسه در گزارشی به سفر اخیر وزیر خارجه قطر به کشورمان و دیدار وی با رئیس جمهور منتخب پرداخت. 

در این گزارش آمده است: «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر امروز تنها چند روز بعد از بازگشت از واشنگتن، در سفری ناگهانی و از پیش تعیین نشده وارد تهران شد و با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه و «حجت الاسلام ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور منتخب ایران دیدار کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: سفر وزیر امور خارجه قطر به تهران در حالی انجام شد که روز پجشنبه گذشته او با «آنتونی بلینکن»، همتای آمریکایی خود دیدار کرده و براساس گزارشات منتشر شده، وی در خصوص مسائل منطقه‌ای به خصوص افغانستان، ایران، سوریه و فلسطین با او گفتگو کرده بود.

آل ثانی در این گفتگو بر لزوم نیاز فوری منطقه برای گفتگوی آزاد و شفاف بین کشور‌های شورای همکاری خلیج فارس و ایران به جهت رسیدن ثبات در منطقه تاکید کرده بود.

خبرگزاری فرانسه همچنین نوشت: سفر نماینده قطر به آمریکا و بعد به ایران در حالی صورت گرفت که تهران و واشنگتن برای احیای توافقنامه هسته‌ای درگیر گفتگو‌های غیرمستقیم هستند.

گفتنی است حجت الاسلام رئیسی، رئیس جمهور منتخب نیز در دیدار با وزیر امور خارجه قطر به آل ثانی اطمینان داد که کشور‌های همسایه در لیست اولویت‌های دولت او قرار دارند.

دوحه پیش از این از سال ۲۰۱۶ تمایل خود را برای تسهیل‌گری احیای روابط ریاض و تهران نشان داده بود.