شهرخبر

اولین تصاویر از خودروی کیا اسپورتیج 2022 منتشر شده است که این خودرو را خاص و منحصر به فرد نشان می‌دهد.

نسل پنجم کیا اسپورتیج در کره جنوبی به فروش رسیده است و به این مناسبت کیا یک گالری عکس گسترده از کراس اوور کامپکت کاملاً جدید را منتشر کرده است.  از زمان آغاز به کار خود در اوایل ماه ژوئن، این مدل که برگرفته از هیوندای توسان است، با طراحی نامتعارف بحث و جدال زیادی ایجاد کرده است. همانطور که اکنون عکس‌های واقعی از مدل نسل NQ۵ منتشر شده، حقیقت را نشان می‌دهد.

برخلاف نسخه قبلی کیا اسپورتیج که نظر موافق بیشتر کارشناسان خودرویی را به همراه داشت این نسخه کاملا سلیقه ای باهاش برخورد می شود و اجماع نظری روی طراحی خارجی آن وجود ندارد.

2022-kia-sportage-03.jpg

این نمونه سبز زیتونی یک مدل با مشخصات فوق العاده است که ستودنی است، از جمله چرخ‌های بزرگ ۱۹ اینچی با طراحی دو رنگ، با طول ۴ هزار و ۶۶۰ میلی متر (۱۸۳.۴ اینچ) و فاصله دو محور با کشش ۲ هزار و ۷۵۵ میلی متر (۱۰۸.۴ اینچ)؛ لازم به ذکر است که  اکنون با نسخه جهانی اسپورتیج سر و کار داریم.

2022-kia-sportage-08.jpg
انتظار می‌رود اسپورتیج  با نمونه قبلی مشخصات ظاهری تقریباً یکسانی داشته باشد، یعنی یک نمای جلو یکسان و تنها برخی از آنها تغییر کرده است. بقیه طراحی‌ها کاملاً معمولی است و این تصاویر جدید تفاوت بین چراغ‌های جلو و عقب LED را در مقایسه با نمونه‌های ساده‌تر خوب نشان می‌دهد.

2022-kia-sportage-06.jpg
این تصاویر تازه همچنین نشان می‌دهد که تنظیمات صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی دوتایی از مدل‌های پیشرفته، تریم‌های اسپورتایژر کوچک‌تر در داخل بهره‌مند است. مدل‌های سطح متوسط ​​دارای صفحه لمسی کوچک‌تر با دکمه‌های چرخشی و چندین میانبر است، در حالی که وسیله نقلیه سطح پایین صفحه کوچک تک رنگی دارد که به نظر می‌رسد مانند یک قسمت باقی مانده از یک ماشین دهه ۱۹۹۰ است.

2022-kia-sportage-07.jpg
تغییر واضح دیگر تبدیل از سطح‌ فانتزی به پایه اسپورتیج، ناحیه زیر دریچه‌های هوای مرکزی است که در آن مدل ورودی دارای کنترل AC متناوب است. صفحه افقی نصب شده روی وسایل نقلیه مجهز به تنظیمات درجه حرارت دو منطقه از بین می‌رود و تنظیمات کمتری برای بازی دارد.

2022-kia-sportage-17.jpg
به عنوان یادداشت نهایی، تمام تصاویر اسپورتیج مخصوص KDM را به تصویر می‌کشند و این احتمال وجود دارد که همه بازار‌های جهانی نسخه نهایی  را دریافت نکنند. تصور اینکه کیا کراس اوور کامپکت جدید خود را با صفحه مرکزی قدیمی و AC معمولی بفروشد، دشوار است.