شهرخبر

یک کشته و ۷ مجروح در ناآرامی‌های الیگودرز | مجروح شدن چند مامور پلیس در پی سنگ‌پرانی افراد

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی لرستان، حوادث شب گذشته در ناآرامی‌های الیگودرز را تشریح کرد و از دستگیری لیدرها و عوامل حوادث خبر داد.

ناآرامی در الیگودرز

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ علی گلالی معاون اجتماعی فرمانده انتظامی لرستان درباره حوادث شب گذشته شهرستان الیگودرز اظهار کرد: شب گذشته ابتدا تعدادی از افراد اقدام به راه‌بندان جاده کمربندی الیگودرز کرده و سپس به سمت خودروهای عبوری سنگ‌پرانی و در عبور و مرور مردم ایجاد مشکل کردند.

وی با بیان اینکه به دنبال این اتفاقات فرمانده انتظامی شهرستان ورود کرد، تصریح کرد: افراد مذکور با سناریوی از قبل طراحی شده اقدام به تیراندازی به سمت مأموران انتظامی و مردم کر.دند

یک کشته و ۷ مجروح

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان با تاکید بر اینکه سلاح افراد مسلح در این حادثه ساچمه‌زن بود، افزود: به دنبال این حوادث ۷ نفر مجروح شدند و یک نفر هم کشته شده است.

سرهنگ گلالی با اشاره به اینکه تعدادی از عاملان این ناآرامی‌ها را دستگیر کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: لیدرها و عاملان این حادثه دستگیر شده است.

سناریو از قبل برنامه‌ریزی شده بود

وی با بیان اینکه قطع به یقین طراحی این سناریو از قبل بوده و برنامه‌ریزی شده بوده است و در این رابطه شک نداریم، گفت: در حال حاضر مشکلی در شهر الیگودرز نیست، سناریوسازی این افراد به گونه‌ای بوده که شب باشد و از تاریکی استفاده و کشته‌سازی کنند.

سرهنگ گلالی در مورد هویت فرد جان‌باخته حادثه شب گذشته، ضمن رد تیراندازی از سوی پلیس به مردم توضیح داد: فرد کشته شده نیز با پلیس همراه بود و خانواده وی نیز به این امر اذعان دارند.

شلیک به نیروهای پلیس

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان در مورد تیراندازی به نیروهای انتظامی گفت: تعدادی از نیروهای پلیس نیز به دلیل سنگ‌پرانی افراد مجروح شده‌اند و همچنین یک تا ۲ نفر از مأموران نیز ساچمه خورده‌اند و شواهد حاکی از آن است که به سپرهای مأموران پلیس ساچمه‌های بسیاری اصابت کرده است.

سرهنگ گلالی یادآور شد: الان آمادگی پلیس ۱۰۰ درصد است و مشکل خاصی نداریم و ان‌شاءالله دیگر مشکلی در شهر الیگودرز پیش نخواهد آمد.