شهرخبر

جزییاتی از جاسوسی صهیونیست‌ها از تلفن برهم صالح

جزییات جدید جاسوسی رژیم صهیونیستی از تلفن «برهم صالح»

ریاست جمهوری عراق به جزییات جدیدی از جاسوسی رژیم صهیونیستی از تلفن برهم صالح رئیس جمهور این کشور پرداخت.

به گزارش مشرق به نقل ا ز تودی نیوز، ریاست جمهوری عراق امروز چهارشنبه به جزییات جدیدی از جاسوسی رژیم صهیونیستی از تلفن برهم صالح رئیس جمهور عراق پرداخت.

یک منبع مسئول در ریاست جمهوری عراق در گفتگویی با رسانه‌ها گفت: دستگاه اطلاعات عراق درباره جاسوسی اسرائیل از تلفن رئیس جمهوری تحقیق و نتایج آنرا طی روزهای آتی اعلام خواهد کرد.

این منبع تاکید کرد: رئیس جمهوری شماره شخصی استفاده نمی‌کند و شماره ثابت ریاست جمهوری است که از امنیت کامل ضد اقدام جاسوسی برخوردار است. گفتگوها ومکالمات رئیس جمهوری با رهبران دنیا هم از سوی دو کشور مصون است.

منبع عراقی بیان کرد: اسرائیل ید طولائی در جاسوسی دارد و ورود آن به عراق از طریق شرکت‌هایی است که در زمینه ارتباطات و فناوری عمل می‌کنند اما فعالیت‌های آنها زیاد نیست و همه آنرا می‌دانند.

یادآور می‌شود که روزنامه امریکایی «واشنگتن پست» اعلام کرد که گوشی همراه «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق، در لیست ۵۰ هزار شماره‌ای بوده که در پرونده تجسس با برنامه اسرائیلی نام آنها به چشم می‌خورد.

این روزنامه در گزارش خود افزوده که مشخص نیست که آیا عملا هم تجسس از این تلفن انجام شده یا نه، اما شماره وی در لیست بوده است.

بدین ترتیب رئیس جمهور عراق یکی از سه رئیس جمهور و ۱۰ نخست‌وزیر و شاه است که نامشان در لیست این برنامه جاسوسی قرار داشته است.

پیش از این مجموعه‌ای از ۱۷ نشریه بین‌المللی ازجمله لوموند و گاردین و واشنگتن پست از دستیابی به لیستی از ۵۰ هزار شماره تلفن از نقاط گوناگون جهان خبر دادند که قرار بوده هدف برنامه جاسوسی اسرائیلی «پگاسوس» متعلق به شرکت NSO قرار گیرند.

منبع: تسنیم