شهرخبر

اولین حکم حمله به ساختمان کنگره آمریکا صادر شد


اولین حکم حمله به ساختمان کنگره آمریکا صادر شد

یک قاضی فدرال روز دوشنبه یک مرد فلوریدایی را به جرم دست داشتن در حمله به ساختمان کنگره در روز ۶ ژانویه به ۸ ماه زندان محکوم کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک قاضی فدرال دوشنبه پل هاجکینز اهل فلوریدا را به دلیل نقش داشتن در حمله مرگبار 6 ژانویه طرفداران افراطی دونالد ترامپ به ساختمان کنگره، به 8 ماه حبس محکوم کرده است.

 

بر اساس این گزارش، هاجکینز نخستین متهم از جمع متهمان این پرونده است که با محکومیت قطعی روبرو شده است. تاکنون بیش از 500 نفر در این پرونده متهم شده‌اند.

هاجکینز 38 ساله در حمله مرگبار 6 ژانویه به ساختمان کنگره نقش داشته است. این حمله در شرایطی انجام شد که نمایندگان کنگره در حال بررسی روند تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات جنجالی نوامبر 2020 بودند.

دادستان ها از قاضی خواسته بودند تا هاجکینز را به 18 ماه زندان محکوم کند. هاجکینز در جلسه دادگاه خطاب به قاضی گفته است که از رفتارها و اقداماتش ابراز پشیمانی و ندامت می کند.

وی گفت: این یک تصمیم احمقانه بود و من شخصا همه مسئولیت آن را بر عهده می گیرم.

پس از ادعاهای ترامپ در خصوص تقلب در انتخابات و تحریک طرفدارانش، تعداد زیادی از حامیان رئیس جمهور پیشین آمریکا به ساختمان کنگره یورش بردند. تاکنون بیش از 535 نفر در ارتباط با این پرونده متهم شده‌اند.

انتهای پیام/