شهرخبر

قیمت خودرو به کدام سو می رود؟

بازار پرطرفدارهای ایران خودرو امروز با افزایش یک تا دو میلیونی «۲۰۶ تیپ ۲» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» به استقبال تعطیلات ۶ روزه رفت.

رشد یک تا میلیون در بازار ایران خودرویی ها موجب شد تا «۲۰۶ تیپ ۲»، ۲۲۱ میلیون تومانی شود و قیمت « پژو ۲۰۶ صندوقدار » نیز با رشد دو میلیونی قیمت در بازار به ۲۴۲ میلیون تومان برسد و سایر محصولات ایران خودرویی در بازار بدون تغییر قیمت عرضه شوند.

رشد قیمت ایران خودرویی ها دربازار در حالی صورت گرفت که امروز دلار روند نزولی در بازار به خود گرفته بود. روند رو به رشد در بازار ایران خودرویی ها در حالی شکل گرفت که با توجه به تعطیلی مراکز شماره گذاری شاهد خرید و فروش رسمی خودرو در بازار نیستیم و در حال حاضر مبادلات به صورت وکالتی صورت می گیرد.

از سوی دیگر فعالان بازار خودرو پیش بینی می کنند که با توجه به تعطیلی بازار طی روزهای آتی شاهد افت قیمت در بازار خودرو باشیم.

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمندLX» ، «سمند LX با موتور EF۷» و «سمند سورن» اشاره کرد.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات ایران‌ خودرو امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» با رشد یک میلیونی ۲۲۱ میلیون تومان ارزش گذاری شد. از سوی دیگر «۲۰۶ صندوقدار» نیز امروز رشد دو میلیونی را تجربه کرد و در بازار ۲۵۲ میلیون تومان قیمت خورد.

«پژو ۲۰۶ تیپ ۵» نیز بدون تغییر قیمت در بازار ۲۷۰ میلیون تومان عرضه شد.

براساس ارزیابی بازار خودرو قیمت «سمند LX با موتور EF۷ » هم امروز بدون تغییر در بازار به ۲۴۰ میلیون تومان رسید. از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند سورن» بدون تغییر با قیمت روز گذشته ۲۴۶ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد و «سمندLX » هم در بازار بدون تغییر و قیمت ۲۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

 

منبع: اقتصاد نیوز