شهرخبر
نامه کارگران قرارداد موقت نفت به ابراهیم رئیسی/ برای تبدیل وضعیت ما فکری کنید!
قرارداد موقتی‌های نفت در نامه‌ای به رئیس جمهور جدید خواستار توجه به مشکلات شغلی خود شدند.
نامه کارگران قرارداد موقت نفت به ابراهیم رئیسی/ برای تبدیل وضعیت ما فکری کنید!

 کارگران قرارداد موقت نفت در نامه‌ی خود به ابراهیم رئیسی آورده‌اند:

«درخصوص طرح ساماندهی نیروهای قراردادی وزارت نفت به شماره چاپ ۵۸۰ مطروحه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، مطالب ذیل خدمت جنابعالی تقدیم می‌گردد:

سال ۹۱ تعداد ۴۵۰۰۰ نفر با پیش شرط داشتن سابقه ده ساله و تحصیلات دانشگاهی طی مراحل قانونی شامل تبدیل وضعیت به قرارداد موقت شدند. طی شش سال گذشته به واسطه خصوصی‌سازی، تعداد ۱۱۰۰۰ نفر از این تعداد از مجموعه منفک شده‌اند و تعداد نفرات قرارداد موقت به اعلام رسمی وزیر نفت ۳۴۰۰۰ نفر می‌باشند.

وزارتخانه‌هایی از قبیل آموزش و پرورش، وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و .... این تبدیل وضعیت را برای نیروهای خود انجام داده‌اند. بدیهی‌ست در این صورت، آیتم‌های فوق‌العاده شغلی، فوق‌العاده جذب، مدرک تحصیلی، سابقه، امکانات رفاهی و .... برای این نیروهای تبدیل وضعیت شده لحاظ گردیده است. این در حالیست که نیروهای قرارداد موقت وزارت نفت صرفنظر از تحصیلات و سابقه، کماکان دریافتی‌های پایه حقوق را دارند.»

در ادامه‌ی این نامه، نیروهای قرارداد موقت، خواستار رفع موانع قانونی و تبدیل وضعیت شده‌اند و ابراز امیدواری کرده‌اند در دولت جدید، این امر باید به سرعت صورت بگیرد.

منبع : ایلنا