به گزارش برنا؛ محمد جهانگیری، معاون نظارت و برنامه ریزی نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار برنا درباره برگزاری انتخابات نظام پزشکی گفت: هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی درحال برگزاری است و مشارکت تا این لحظه خیلی خوب بوده است.

او با بیان اینکه این انتخابات تا ساعت 20 امروز ادامه دارد، افزود: همه حاضرین و پزشکان حاضر در محل رأی گیری از این حجم از استقبال متعجب شدند و شاهد مشارکت تمامی اقشار با سنین متفاوت در رشته های گوناگون هستیم. همگی با یک هماهنگی کار را پیش می برند و نشان می دهند که اگر پویا باشیم جامعه برهمین اساس پیش خواهد رفت.

جهانگیری درباره میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حین برگزاری انتخابات ادامه داد: پزشکان و افرادی که در حال حاضر در محل اخذ رای حضور دارند واکسن دریافت کردند و غالبا نوبت دوم واکسن خود را نیز تزریق کردند و با رعایت مسائل بهداشتی رای گیری انجام می شود و در نهایت در فضای باز با یکدیگر صحبت می کنند و امیدواریم مشکلی در این زمینه پیش نیاید.

معاون نظارت و برنامه ریزی نظام پزشکی گفت: فضای رأی گیری در محیط بسته است اما رای دهندگان برای انداختن رای به صندوق های داخل مراجعه می کنند و در نهایت بیرون می آیند و به دلیل استقبال خوب از انتخابات شلوغی رخ داده است.

او در پایان تصریح کرد: در نهایت 17 نفر از رشته های مختلف انتخاب می شوند که شامل 10 پزشک، 2 داروساز، 2 دندان پزشک، یک نفر ماما، یک نفر علوم آزمایشگاهی و یک نفر نیز شامل کارشناسان پروانه دار است.

انتهای پیام/3