به گزارش برنا، حجت الاسلام و المسلمین رسولی، مدیریت آستان امامزاده  روح الله الحسنی(ع)در خصوص چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امورخیریه اظهار کرد: این دوره از مسابقات همه ساله طی فراخوانی از جانب مرکز قرآنی سازمان اوقاف به صورت فراگیر در کل کشور اعلام خواهد شد و در چهار مرحله شهرستانی، استانی، کشوری و بین المللی ادامه خواهد داشت.

index

وی افزود: ثبت نام این دوره از مسابقات از اردیبهشت ماه امسال تا ۱۳خرداد ماه آغاز شده است و متسابقین گرامی طبق رشته های متفاوت قرآنی از تیرماه در مرحله شهرستانی رقابت های خود را آغاز کرده‌اند..

حجت‌السلام رسولی با بیان اینکه آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی(ع) نیز در رشته های حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، اذان و قرائت ترتیل در استان تهران، میزبان متسابقین گرامی است، گفت: این مرحله از مسابقات با توجه به شیوع ویروس کرونا طبق رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید و در رشته‌های حفظ ۵ جزء(۱۶ نفر) حفظ ۱۰ جزء (۱۷ نفر) حفظ ۲۰ جزء (۲۱ نفر) اذان (۱۲  نفر) و قرائت ترتیل (۳۲ نفر) شرکت کردند.

همچنین داوران روز اول مسابقات، آقامحمدی(تجوید)، احمدزرنگار(وقف و ابتدا)، شهروز یادگاری(صوت)، امین رحیمی(لحن)، محمدمهدی بحرالعلوم(صحت حفظ) بودند و در روز دوم مسابقات نیزعلی فربین(تجوید)، کریم دولتی (وقف و ابتدا)، احمد لیالی(صوت)، احمدابوالقاسمی(لحن) و مهدی عباسی(صحت حفظ) به قضاوت پرداختند.

index

به با اشاره به اینکه در طی این مسابقات ۳ نفر از هر رشته انتخاب می شوند،  تصریح کرد: متسابقین در مرحله استانی (شهر تهران) که مردادماه برگزار می گردد جهت راهیابی به سطح کشوری به رقابت خواهند پرداخت.

حجت‌الاسلام رسولی درباره وجه تمایز این دوره از مسابقات گفت: ویژگی های این دوره از مسابقات در امامزاده روح الله الحسنی(ع)، این بود که کارنامه و ریز نمرات متسابقین به همراه فایل صوتی و تصویری هر کدام از داوطلبین بلافاصله پس از اجرا به آن ها تقدیم گردیده است.

یادآور می‌شود که متسابقین برتر دوره شهرستانی نیز جوایز نقدی به رسم یادبود دریافت خواهند کرد.

index