رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران از پذیرش دانشجو در مقاطع دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد و دکتری بین الملل برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در این مرکز دانشگاهی خبر داد.

بنابر اعلام روابط عمومی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران، دکتر زهرا امام جمعه رییس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران گفت: پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران براساس مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در چارچوب برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سند چشم انداز بیست ساله، سیاست های نظام آموزشی عالی کشور و همچنین برنامه های استراتژیک دانشگاه در زمینه گسترش فعالیت در دورهای تحصیلات تکمیلی و با هدف پاسخگویی به تقاضای داوطلبان ایرانی و توسعه پژوهش، از میان داوطلبان واجد شرایط تحصیل در مقطع دکتری تخصصی (PhD) و کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشجو می پذیرد.

وی گفت: پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و دکتری پردیس بین المللی ارس از طریق بررسی سوابق آموزشی-پژوهشی و مصاحبه تخصصی صورت می پذیرد و اجرای کلاس های آموزشی به صورت مجازی برگزار می شود.

امام جمعه گفت: علاقه مندان می توانند در ۵۵ رشته مقطع کارشناسی ارشد و ۲۲ رشته دکتری تخصصی در گروه های علوم انسانی و فنی و مهندسی ثبت نام نمایند .

وی گفت: گروه علوم اجتماعی و رفتاری شامل رشته های مدیریت، حسابداری و مهندسی مالی؛ علوم اقتصادی، مشاوره و روانشناسی و تربیت بدنی و علوم ورزشی، گروه علوم انسانی در رشته های حقوق کیفری و جرمشناسی،  آموزش زبان انگلیسی، HSE، MBA، و همچنین گروه فنی و مهندسی در رشته های علوم و مهندسی صنایع غذایی، مهندسی محیط  زیست- برنامه ریزی و مهندسی آب و فاضلاب در دوره های ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

رییس پردیس ارس همچنین گفت:  در گروه هنرهای زیبا معماری و هنر، تصویر سازی و طراحی صنعتی، مهندسی  معماری و مهندسی پزشکی و علوم زیستی  از رشته های است که در مقطع کارشناسی ارشد  پذیرش دانشجو صورت می پذیرد.

وی، همچنین با بیان اینکه پردیس ارس یکی از پردیس بین‌المللی دانشگاه تهران به شمار می‌آید، یادآوری کرد: دو هدف در اینجا دنبال می‌شود یکی پذیرش دانشجویان خارجی و دیگری بسترسازی برای ادامه تحصیل متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها که قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند.

به گفته وی، علاقه خروج از ایران حالا بیشتر در دوره‌های تحصیلات تکمیلی است که با توجه به وضعیت جمعیت جوان کشور این اتفاق به نفع کشور ما نخواهد بود. فلسفه تشکیل پردیس بین المللی، جذب دانشجویانی است که می خواهند در خارج کشور تحصیل کنند.

رییس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران گفت: طبق توافق نامه با منطقه آزاد ارس دانشجویان خارجی نیز برای اسکان مشکلی نخواهند داشت.

زهرا امام‌جمعه همچنین گفت: داوطلبان می توانند تا روز پنجشنبه 31 تیرماه ماه برای ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی به سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران و یا سایت پردیس بین‌المللی ارس به آدرس aras.ut.ac.ir مراجعه کنند. و مدارک خود را بارگذاری نمایند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رسمی اینستاگرام پردیس بین المللی ارس به نشانیarasinternationalcampus  مراجعه و یا با شماره تلفن های: 7-04142024825 دفتر تهران: 02188990529 تماس بگیرند.