شهرخبر

برگزاری چهارمین نشست گروه تماس افغانستان در تاجیکستان


برگزاری چهارمین نشست گروه تماس افغانستان در تاجیکستان

چهارمین نشست گروه تماس افغانستان درچارچوب سازمان همکاری‌ شانگهای و برای بررسی اوضاع کنونی این کشور امروز آغاز شده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حنیف اتمر» وزیر خارجه افغانستان در رأس یک هیئت عالیرتبه برای حضور در چهارمین نشست گروه تماس افغانستان در چارچوب سازمان همکاری‌های شانگهای به تاجیکستان رفته است.

این نشست برای دو روز از تاریخ 22 و 23 تیر سال 1400 در سطح وزرای امور خارجه هشت کشور عضو سازمان همکاری‌های شانگهای و افغانستان در شهر دوشنبه تاجیکستان از امروز آغاز شده است.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه افغانستان، در این نشست قرار است درباره عضویت افغانستان در سازمان همکاری‌های شانگهای، همکاری‌های این سازمان با افغانستان در مبارزه مشترک علیه تروریسم و افراط‌گرایی، اوضاع امنیتی افغانستان و تأثیرات آن بر ثبات و رفاه منطقه، بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

«اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان سال گذشته در بیستمین نشست سران همکاری شانگهای که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شده بود، از اعضای این سازمان خواسته بود تا از روند صلح در چارچوب جمهوری اسلامی افغانستان حمایت کنند.

وی که همواره نظام جمهوری و قانون اساسی را خط قرمز دولت در مذاکرات با طالبان اعلام کرده بود و به سران این سازمان هشدار داده بود: «برهم زدن احکام قانون اساسی پیامدهای منفی برای سازمان‌ همکاری‌های شانگهای از جمله مختل ساختن روند ایجاد اقتصاد قاره‌ای اروپا - آسیا و توسعه شبکه‌های جرمی و تروریستی را به‌بار خواهد آورد».

انتهای پیام/.