شهرخبر

خبر خوش دستیار وزیر امور خارجه از واردات واکسن

کدخبر: 425945
اقتصاد نیوز : دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه امروز (سه‌شنبه) پس از انتشار خبر اهدای واکسن از سوی ژاپن به ایران در صفحه توئیترش نوشت: دستاورد دیپلماسی مانند نوک کوه یخ روی دریاست. ژاپن امروز اعلام کرد ۲.۹ میلیون دُز واکسن به جمهوری اسلامی ایران هدیه می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،‌ دستیار وزیر امور خارجه با اشاره به اعلام ژاپن برای اهدای ۲.۹ میلیون دُز واکسن به ایران در توئیتی با بیان این‌که این نتیجه بیش از یک ماه تلاش و بخشی از وعده افزایش واردات است، نوشت که خبرهای بهتری در راه است.

دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه امروز (سه‌شنبه) پس از انتشار خبر اهدای واکسن از سوی ژاپن به ایران در صفحه توئیترش نوشت: دستاورد دیپلماسی مانند نوک کوه یخ روی دریاست. ژاپن امروز اعلام کرد ۲.۹ میلیون دُز واکسن به جمهوری اسلامی ایران هدیه می‌کند.

وی افزود: این نتیجه بیش از یک ماه تلاش و بخشی از وعده افزایش واردات است.

زبیب اضافه کرد: تلاش برای ورود سریع‌تر محموله با کمک وزارت بهداشت است. خبرهای بهتر در راه است.

به گزارش فارس، «توشیمیتسو موتگی» وزیر خارجه ژاپن از تصمیم این کشور برای اهدای دو میلیون و ۹۰۰ هزار دُز واکسن «آسترازنکا» ساخت این کشور به ایران در قالب برنامه «کوواکس» سازمان ملل خبر داد. (جزییات بیشتر)

«رضا زبیب» پیش از این در یک رشته توئیت به اقدامات انجام شده توسط این وزارتخانه پس از شیوع ویروس کرونا و رایزنی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در راستای خرید و واردات واکسن کرونا پرداخت. (اینجا بخوانید)

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز دوشنبه (۲۱ تیر ماه) در خصوص واردات واکسن از مبدأ چین نیز گفت: همکاری‌های گسترده‌ای بین دو کشور در جریان است. تاکنون بیش از ۶ میلیون دُز واکسن از طریق چین وارد کشور شده که حدود ۸۰۰ هزار دُز آن، واکسن‌های اهدایی طرف چینی بوده است. آخرین محموله وارادتی از چین یک و نیم میلیون دُز بود که هفته جاری (پنجشنبه گذشته و شنبه) وارد کشور شد. با پیگیری انجام شده امیدواریم طی روزهای آتی واردات واکسن از چین ادامه پیدا کند و در هر مورد، پس از نهایی شدن ارسال واکسن اطلاع رسانی خواهد شد.