به گزارش پایگاه خبری نشان :

رضا خلیلی نژاد اظهار داشت: در پی گزارش‌های مردمی به پلیس مبنی بر اینکه فردی ۵۹ ساله به‌صورت مشکوک ضمن حضور در مساجد شهر با چرب‌زبانی ضمن جریحه‌دار کردن احساسات مردم و اینکه مسافر در راه مانده است اقدام به تکدی‌گری می‌کند، بررسی این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان انار افزود: ماموران با بررسی موضوع و تحقیقات میدانی این فرد را در مسجد روستای محمدآباد شناسایی و ضمن هماهنگی قضایی و دستگیری او در بازرسی از خودروی متعلق به وی مبالغی وجه نقد و ۲ عدد کارت بانکی جاساز شده را کشف کردند.

وی بیان داشت: با اعتراف صریح متهم به تحصیل مال نامشروع از طریق تکدی‌گری، سوابق او نیز بررسی که مشخص شد که در ۲ سال گذشته نیز دارای چنین سابقه‌ای بوده است.

خلیلی‌نژاد خاطرنشان کرد: این فرد که اهل و ساکن یکی از شهرهای شمالی کشور است، کار تکدی‌گری خود را از استان سیستان و بلوچستان آغاز و سرانجام پس از دستگیری در این شهرستان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

وی گفت: با دستور مقام قضائی کارت‌های بانکی کشف شده و متعلق به وی بررسی که با احتساب وجوه نقد و دارایی‌های او هنگام دستگیری مبلغ ۴میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال موجودی دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان انار در پایان تاکید کرد: این فرهنگ باید رایج شود که مردم برای انجام کار خیر به جای کمک مستقیم به چنین افرادی، از طریق سازمان‌های متولی و موسسات خیریه مردم‌نهاد به نیازمندان واقعی کمک کنند./فارس