شهرخبر

ارتش چین؛

آمریکا فورا اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف کند

آمریکا فورا اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف کند

ارتش چین صبح امروز دوشنبه با اشاره به ورود غیر قانونی ناو آمریکایی در آب های این کشور از ایالات متحده خواست تا هر چه سریعتر اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش چین به ورود غیرقانونی یک ناو آمریکایی به آب های سرزمینی این کشور واکنش نشان داده و خواستار توقف سریع اقدامات تحریک آمیز ایالات متحده شد.

بر اساس اعلام ارتش چین، ناو آمریکایی در اطراف جزایر پارسل ( Paracel islands) بطور غیرقانونی وارد آب های چین شده است.

به گزارش مهر، دولت آمریکا در سال های اخیر و با دنبال کردن سیاست «ایندوپاسیفیک» به بهانه های مختلف حضور خود را در شرق آسیا و حوزه پیرامونی چین پررنگ کرده است.

از سوی دیگر چین قدرت جهانی آمریکا را در حوزه های مختلف به چالش کشیده است و این احتمال بسیار جدی است که در آینده ای نزدیک چین در حوزه اقتصادی با عبور از آمریکا به قدرت برتر اقتصاد جهان تبدیل شود. با درک همین رقابت های پنهان است که دولت آمریکا با ایجاد چالش‌های مختلف در پیرامون چین، تلاش می کند هزینه پکن را بالا ببرد و از تکیه زدن این کشور بر جایگاه قدرت برتر جهان تا حد ممکن جلوگیری کند.

در همین رابطه «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا با تایید سیاست پیشین این کشور مبنی بر عدم پذیرش مالکیت چین بر دریای چین جنوبی، درباره هر گونه اقدام نظامی پکن در این منطقه مورد مناقشه اخطار داد.