شهرخبر

حاشیه‌های امروزِ بازار سهام یکشنبه ۲۰ تیر

بورس نمایه

در شروع بازار امروز شستا در صدر تاثیرگذارترین نمادهای منفی بازار قرار گرفته بود اما رفته رفته متعادل تر شد و تاثیر ریزشی اندکی بر روی شاخص کل گذاشت.

به گزارش سرویس بورس مشرق، امروز بازار سهام با رشد قابل توجهی از نمادهای شاخص‌سازی مواجه شد که روز گذشته عامل اصلی ریزش بازار بودند. در پایان بازار امروز شاخص کل بورس در محدوده یک میلیون و ۲۸۵ هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل‌وزن هم در جهت حرکت شاخص کل با تحرکات صعودی در محدوده ۳۹۷  هزار واحد قرار گرفت و پنج هزار واحد مثبت را ثبت کرد.

ارزش معاملات بورس امروز در نسبت با روز گذشته رشد داشت و به پنج هزار میلیارد رسید و در پایان بازار امروز هفت هزار میلیارد برگه سهم خرید و فروش شد.

در شروع بازار امروز شستا در صدر تاثیرگذارترین نمادهای منفی بازار قرار گرفته بود اما رفته رفته متعادل تر شد و تاثیر ریزشی اندکی بر روی شاخص کل گذاشت. اما در مقابل در پایان بازار «فولاد» و «فملی» با تاثیر مثبت خود به پایان رسیدند.

سیگنال‌های منفی که دیروز روند بازار را منفی کرده بود امروز به نظر می‌رسد بی‌اثر شده‌اند. اما گزارشات منتشر شده از سمت شرکت‌های پالایشی امروز تحرکات صعودی را به این نمادها برگرداندند.

امروز ورود پول حقیقی ۱۲۲ میلیارد تومان به بازار بوده‌ است و  ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از ۶هزار میلیارد تومان رسید.همچنین بیش از ۱۲۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی اتفاق افتاده است.

منبع:تجارت‌نیوز