شهرخبر

یورو ۲۰۲۰ - مرحله نیمه‌نهایی

ایتالیا با درخشش دوناروما فینالیست شد/ناکامی اسپانیا در ضربات پنالتی

ایتالیا یک (۴) - اسپانیا یک (۲)/ آتزوری اولین فینالیست یورو شد

تیم ملی ایتالیا با شکست اسپانیا در ضربات‌ پنالتی اولین تیمی نام گرفت که راهی فینال رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ شد.

به گزارش مشرق، اولین نبرد مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰ در ورزشگاه ومبلی لندن بین تیم‌های ایتالیا و اسپانیا برگزار شد که پس از تساوی یک - یک در ۱۲۰ دقیقه، این ایتالیا بود که در ضربات پنالتی برنده شد و به فینال رسید.

گل‌ها: فدریکو کیه‌زا (۶۰) ایتالیا - آلوارو موراتا (۸۰) اسپانیا

در دقایق ابتدایی دیدار هردو تیم موقعیت‌هایی داشتند و روز دروازه یکدیگر فشار آوردند، اما اسپانیا بیشتر مالکیت توپ را در اختیار داشت و اولین فرصت خوب را دقیقه ۲۵ خلق کرد که ضربه اولمو را دوناروما مهار کرد. در واپسین ثانیه‌های نیمه نخست هم ایتالیا موقعیت خوبی داشت که پاس اینسینیه را امرسون با ضربه‌ای محکم به بالای دروازه فرستاد تا در نهایت این نیمه بدون رد و بدل شدن گل تمام شود.

دقیقه ۵۲ نخستین موقعیت خوب نیمه دوم را هم اسپانیا خلق کرد. شوت بوسکتس با فاصله اندک از بالای دروازه دوناروما بیرون رفت. سرانجام دقیقه ۶۰ و در ضدحمله‌ای سریع، آتزوری به گل رسید. شوت زیبای کیزا به گوشه دروازه اسپانیا رفت.

بعد از گل ایتالیا، فشار اسپانیا افزایش یافت و موقعیت‌های گل‌شان هم بیشتر شد. اسپانیا هم دقیقه ۸۰ به گل رسید. یک‌دوی موراتا با اولمو و ضربه نهایی موراتا این گل را به ثبت رساند. در نهایت ۹۰ دقیقه با تساوی یک - یک به پایان رسید و بازی به وقت‌های اضافه رفت.

تیم هجومی در وقت‌های اضافه اسپانیا بود و موقعیت‌های خیلی خوبی هم در نیمه نخست این وقت‌ها داشتند که در شلوغی درون محوطه جریمه ایتالیا از دست رفتند. نیمه دوم هم بازی محتاط دنبال شد و در نهایت ضربات پنالتی تعیین‌کننده تیم برنده بود.

در ضربات پنالتی آندره‌آ بلوتی،‌ لئوناردو بونوچی، فدریکو برنادسکی و جورجینیو برای ایتالیا و جرارد مورنو، تیاگو آلکانتارا برای اسپانیا گلزنی کردند.

لوکاتلی از ایتالیا و دنی اولمو و آلوارو موراتا از اسپانیا پنالتی‌های خود را از دست دادند.