شهرخبر
زیباترین تیم یورو اینجاست؛/ پرشور و تهاجمی؛ این دانمارک می‌خواهد قهرمان شود

تیم ملی دانمارک با اقتدار و برتری ۰-۴ مقابل ولز راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و این یعنی رویاپردازی آنها ادامه دارد.

تیم ملی دانمارک در شبی که تقریبا هیچ موقعیتی به حریف نداد، با ارائه نمایشی درخشان با چهار گل ولز را مغلوب کرد تا در انتظار برنده هلند- جمهوری چک در مرحله بعد باشد.

 

شاید در ابتدای مسابقات کمتر کسی تصور می کرد شاهد حضور دانمارک در بین هشت تیم برتر اروپا باشیم. آنها در اولین مسابقه با یک گل مغلوب فنلاند شدند و اتفاقات عجیبی که برای کریستین اریکسن رخ داد، شانس آنها برای صعود را کمرنگ تر کرد. اما انگار حمله قلبی به اریکسن و خروج او از لیست تیم دانمارک سرآغاز درخشش این تیم بود و در ادامه آنها تبدیل به تیمی مقتدر شدند. 

 

-

 

صعود دراماتیک برابر روسیه نشان داد دانمارک قصد ندارد به زودی یورو 2020 را ترک بکند و حالا امشب آنها با برتری 0-4 برابر ولز نشان دادند حتی در قامت یک مدعی هستند. دانمارک در یورو 92 نیز قهرمان غیرمنتظره اروپا لقب گرفت و حالا آنها بدون کریستین اریکسن به دنبال تکرار این رویا هستند.

 

دانمارک اولین تیمی در تاریخ رقابت های جام ملت های اروپا شد که در دو مسابقه متوالی چهار گل به ثمر رسانده است. ولز نیز بعد از روسیه و سوئیس در سال 2004،  اولین تیمی است که یک دوره مسابقات قهرمانی اروپا دو کارت قرمز دریافت کرده است.

 

چنین روزی در سال 1992 دانمارک با درخشش پیتر اشمایکل قهرمان یورو شده بود و پس از 29 سال در همان روز کسپر اشمایکل و دانمارک به جمع 8 تیم پایانی یورو2020 رسیدند

 

 

ریچارد مولر نیلسن در یورو 1992 دست به کار بزرگی زده و با دانمارک به عنوان قهرمانی رسید. حالا کسپر یولمند در سودای تکرار آن موفقیت تاریخی است.

 

 

دو بازی اول دانمارک در یورو 2020: 43 شوت، 1 گل


دو بازی آخر دانمارک در یورو 2020: 32 شوت، 8 گل

 

گزارش این دیدار مهیج و تماشایی به شرح زیر است؛

 

تیم ملی ولز بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقیقه دهم بود که روی ارسال جیمز، گرت بیل فرصت خوبی برای زدن گل اول تیمش داشت، اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دیرک سمت چپ دروازه به بیرون رفت.

 

در ادامه دانمارک صاحب توپ و میدان شده و بالاخره در دقیقه 26 به گل اول دست یافت. با ضدحمله این تیم از سمت چپ و پاس داماسگارد، کسپر دولبرگ پشت محوطه صاحب فرصت شده و با یک ضربه فنی به گوشه دروازه موفق شد دروازه ولز را باز بکند.

 

 

 

در دقیقه 32 این بار داماسگارد با حرکت از سمت چپ و ارسال خود باز هم کسپر دولبرگ را صاحب موقعیت کرد، اما این بار ضربه او دقیق نبود و وارد عکس العمل خوبی نشان داد.

 

در اواخر نیمه و با پاس دولبرگ، لارسن در سمت چپ محوطه صاحب فرصت شد و می توانست گل دوم را به ثمر برساند، اما ضربه او از زاویه ای دشوار با مهار وارد همراه شد و در نهایت دانمارک با همان برتری 0-1 راهی رختکن شد.

 

اما دانمارک نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 48 به گل دوم هم دست یافت. روی ارسال مارتین برایثوایت و دفع توپ اشتباه ویلیامز، باز هم کسپر دولبرگ در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه زمینی گل دوم دانمارک را نیز به ثمر رساند.

 

 

 

در دقیقه 53 ویلیامز برای جبران اشتباه خود ارسال خوبی روی دروازه تیم ملی دانمارک داشت، اما ضربه سر گرت بیل دقیق نبود و این ضربه از سمت راست دروازه حریف به بیرون رفت.

 

در ادامه این بار تیم ملی ولز توسط ریس جیمز فرصت خوبی برای کم کردن اختلاف با دانمارک شد، اما آندریاس کریستنسن با جایگری خوب در مقابل این ضربه ایستادگی کرد و فرصت از دست داد.

 

دقایقی بعد دانمارک به صورت اتفاقی و روی ارسال آلن فرصت داشت به گل سوم خود هم دست یابد، اما این ارسال مواج با اختلاف بسیار کمی از کنار دیرک دروازه تیم ولز به بیرون رفت.

 

اما در دقیقه 86 دانمارک بهترین فرصت برای زدن گل سوم را نیز از دست داد. ضربه کورنلیوس را وارد دفع کرد و در ریباند ضربه وسترگارد بعد از برخورد به دیرک دروازه ولز به بیرون رفت.

 

 

اما در دقیقه 89 دانمارک به گل سوم هم دست یافت. روی ارسال ماتیاس ینسن از سمت چپ، یوواکیم مایهل با یک اشتپ سینه تماشایی صاحب فرصت شده و بعد از حرکت به سمت داخل، با یک ضربه دقیق به طاق دروازه موفق به زدن گل سوم هم شد.

 

لحظاتی بعد ویلسون از ولز اخراج شد و این مارتین برایثویت بود که در دقیقه 94 و با ضربه ای دقیق به گوشه دروازه گل چهارم را نیز به ثمر رساند و دانمارک با این نمایش فوق العاده راهی دور یک چهارم شد.

 

 

کسپر دولبرگ با زدن دو گل به عنوان بهترین بازیکن دیدار دانمارک و ولز انتخاب شد.