شهرخبر
محصولات دفاعی|

راکت «نازعات»؛ شکارچی تجهیزات نظامی دشمن از فاصله ۱۵۰ کیلومتری

نسل جدید راکت خانواده «نازعات»، نسخه پیشرفته و به‌روزرسانی شده نمونه‌های قبلی این خانواده است، قابلیت انهدام اهداف و تجهیزات دشمن را در فاصله ۱۵۰ کیلومتری دارد.
خبرگزاری میزان - خانواده راکت یک اتفاق مهم در ساخت سنگین و نیمه سنگین در ارتش جمهوری اسلامی بود، سری ۶ و ۱۰ این محصول دفاعی کاملاً ایرانی با برخورداری از فناوری‌های جدید به روز شده است، طول این محصول دفاعی ۶ متر و ۲۹ سانتی‌متر است.

سر جنگی نازعات ۶، ۱۳۰ کیلوگرم وزن دارد، وزن این محصول دفاعی کاملاً ایرانی ۹۶۰ کیلوگرم است، مهم‌ترین شاخصه آن درصد خطای آن حدود پنج درصد است، یعنی تجهیزات نظامی دشمن را به طور قطع منهدم و زمین‌گیر می‌کند.
 
راکت «نازعات»؛ شکارچی تجهیزات نظامی دشمن از فاصله ۱۵۰ کیلومتری
راکت نازعات ۱۰ هم یکی از سری‌های جدید خانواده این راکت در صنعت دفاعی کشور است، سوخت آن جامد بوده و توسط نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بکار گرفته شده است، سر جنگی آن ۲۳۰ کیلوگرم وزن دارد، وزن پیشران این محصول دفاعی ۸۶۵ کیلویی و وزن کامل هزار و ۸۳۰ کیلوگرم است.
 
 
نیروی زمینی ارتش از این محصولات دفاعی در رزمایش بیت‌المقدس استفاده کرد و بار دیگر بخشی از توان دفاعی ارتش را به عنوان یکی از ستون‌های خیمه اقتدار دفاعی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران به رخ دشمنان کشید.

راکت جدید خانواده نازعات، سری پیشرفته این خانواده در صنعت دفاعی کشور است، از ویژگی‌های مهم آن می‌توان به بردی حدود ۱۵۰ کیلوگرم اشاره کرد، این راکت ایرانی از لانچرهای متحرک با قدرت شلیک سریع برخوردار است.
 

انتهای پیام/