شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آمریکا#مجلس#مجلس نمایندگان

موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با تشکیل کمیته جدید برای تحقیق درباره حمله به کنگره


موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با تشکیل کمیته جدید برای تحقیق درباره حمله به کنگره

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه با تشکیل یک کمیته جدید با هدف تحقیق درباره حمله مرگبار ۶ ژانویه به ساختمان کنگره موافقت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا با طرح تشکیل کمیته جدیدی برای تحقیق و تفحص مجدد درباره حمله طرفداران افراطی دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در روز 6 ژانویه موافقت کردند.

 

بر اساس این گزارش موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با تشکیل این کمیته در حالی است که حدود 6 ماه از این یورش مرگبار گذشته است. هدف اصلی از تشکیل این کمیته، تحقیق درباره جزئیات مربوط به این حمله و نقش احتمالی دونالد ترامپ است.

این طرح با 222 رای مثبت در برابر 190 رای منفی تصویب شده است. تنها 2 نماینده جمهوریخواه به این طرح رای مثبت داده‌اند.

تحلیلگران سیاسی بر این باورند که کمیته جدیدی که قرار است تشکیل شود، از قدرت و اختیارات بیشتری برای احضار شهود برخوردار خواهد بود و این احتمال وجود دارد که ترامپ را نیز به عنوان شاهد احضار کند.

جنجال انتخاباتی دونالد ترامپ که از ساعاتی بعد از اعلام نتایج انتخابات شروع شد در نهایت  منجر به حمله هزاران نفر از هواداران وی به ساختمان کنگره آمریکا و کشته شدن حداقل 5 نفر شد. اقدامات ترامپ همچنین منجر به استیضاح وی در مجلس نمایندگان نیز شد اما در مجلس سنا این اقدام با شکست مواجه شد.

انتهای پیام/