ادعای ترامپ درباره نتیجه انتخابات شهرداری نیویورک

« دونالد ترامپ »، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بروز هرج و مرج در اعلام نتیجه انتخابات شهرداری نیویورک را با انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۱ مقایسه کرده است. 

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «درست مثل انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، نیمه‌شب در نیویورک‌ اعلام شد که تخلفات و اشتباهات گسترده‌ای صورت گرفته و اریک آدامز، علی‌رغم پیشتاز بودن برنده این رقابت نخواهد شد.»

ترامپ در این بیانیه همچنین گفته «هیچ‌کس، هرگز نخواهد فهمید چه کسی واقعاً در این انتخابات پیروز شد». او پیشنهاد داد «شورای انتخابات» نیویورک پرونده این انتخابات را ببندد و از نو رأی‌گیری کند.

شورای انتخابات نیویورک سه‌شنبه شب جداولی را از نتیجه انتخابات منتشر کرد که نشان می‌داد «اریک آدامز» با عبور از آستانه ۵۰ درصد آرای اکتسابی از رقیبانش پیشتاز است.

اما اندکی بعد از انتشار این جداول مشخص شد که مجموع آرای محاسبه شده ۱۰۰ هزار نفر بیشتر از مجموع اعلام‌شده در روز انتخابات است.

نتایج، بلافاصله از وب‌سایت شهرداری نیویورک حذف شد و شورای انتخابات در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱۳۵۰۰۰ برگه رأی آزمایشی در نتایج نهایی گنجانده شده است.

در بیانیه این شورا آمده است: «بابت این اشتباه معذرت می‌خواهیم و اقدامات لازم را انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل شود نتایجی که گزارش می‌شوند دقیق‌ترین هستند.»

ترامپ در بیانیه‌ای دیگر گفت: «انتخابات نیویورک با آنکه پر از هرج و مرج و باعث شرمساری است بهتر و دقیق‌تر از انتخابات ریاست‌جمهوری در دوران من بود.»