شهرخبر

تشریح دلایل ازدحام در مراکز واکسیناسیون تهران از زبان سخنگوی ستاد مقابله با کرونا

کدخبر: 422745
اقتصاد نیوز : رئیسی درباره علت شلوغی مراکز واکسیناسیون کرونا در تهران گفت: در تهران ۷۵ مرکز تجمیعی و خودرویی داشتیم که به علت کمبود واکسنی که در یک هفته گذشته رخ داد برخی از این مراکز تعطیل شده بودند و پس از تامین واکسن نیز سریعا فعال نشدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا درباره علت تجمع سالمندان در مراکز واکسیناسیون توضیح داد.

دکتر علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره علت شلوغی مراکز واکسیناسیون کرونا، با بیان این‌که شلوغی مراکز واکسیناسیون در سطح تهران رخ داد و سایر شهرها چنین مشکلی ندارند اظهارداشت: ما افراد بالای ۷۰ سال را در اولویت واکسیناسیون قرار دادیم و در تهران ۸۵ درصد افراد بالای ۷۰ سال دوز اول واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

وی ادامه داد: ما دوز دوم واکسن کرونای افراد بالای ۷۰ سال و دوز اول افراد بالای ۷۰ سال جامانده را به دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع کرده‌ایم.

رئیسی درباره علت شلوغی مراکز واکسیناسیون کرونا در تهران تصریح کرد: در تهران ۷۵ مرکز تجمیعی و خودرویی داشتیم که به علت کمبود واکسنی که در یک هفته گذشته رخ داد برخی از این مراکز تعطیل شده بودند و پس از تامین واکسن نیز سریعا فعال نشدند. یک اشکال دیگر نیز این است که جمعیت تهران تحت پوشش سه دانشگاه است که این امر به دلیل پراکنده بودن مراکز تحت پوشش دانشگاه‌ها باعث تجمع مردم شده بود که این مشکل در حال رفع شدن است.