راز دو جسد سوخته در شهرری / شعله های آتش دو مرد را جزغاله کرده بود

جسد سوخته دو مرد مدتی قبل در یک کانکس کشف شد. گره کور پرونده کشف دو جسد سوخته در کانکس همچنان باز نشده است. با پیدا شدن این جسد سوخته راز ناپدید شدن دو کارگر در شهرری پیچیده تر شد. جسد سوخته داخل کانکس شعله ور بود به طوری که جسد سوخته دو کارگر کاملا غیر قابل شناسایی بود. متهمان پرونده قتل در پی یافتن جسد سوخته دو کارگر شاهدان خود را به دادگاه معرفی کردند و همچنان در انتظار بازگشایی راز پیچیده پرونده ، ماندند.

پرونده باز نشد و سه متهم پرونده منکر دست داشتن در قتل شدند.

به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، یک سال قبل به ماموران کلانتری شهرری خبر رسید  کانکسی  در حاشیه شهر ری شعله‌ور شده است. وقتی مأموران آتش‌نشانی به مهار شعله ها پرداختند جسد سوخته دو مرد ناشناس را پیدا کردند. دو جسد  با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس برای رازگشایی جنایت به تکاپو افتاد .

شواهد نشان می‌داد این دو مرد احتمال زیاد در محل دیگری کشته شده و سپس جسد آنها  در کانکس به آتش کشیده شده‌است.

جسد سوخته دو کارگر در قتل مشکوک شهرری

شدت سوختگی به حدی بود که جسدها قابل شناسایی نبود و پزشکی قانونی نتوانست علت تامه مرگ را مشخص کند.

تلاش  پلیس برای افشای هویت دو قربانی  آغاز شد و خانواده های دو قربانی  جوان شناسایی شدند. شواهد نشان می‌داد آنها کارگر بودند که کشته و جسدش آنها به آتش کشیده شد.در ادامه تحقیقات مشخص شد آنها با کسی خصومت نداشتند.

 با افشای هویت دو قربانی پلیس سه مظنون را بازداشت کرد اما آنها همگی منکر دست داشتند در این ماجرا شدند .

متهمان  در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه اولیای دم دو قربانی درخواست قصاص را مطرح کردند و خواستند تا راز قتل برملا شود، اما متهمان جرم شان را انکار کردند .

یکی از آنها گفت :من در حوالی کانکسی که  به آتش کشیده شده بود زندگی می‌کردم .آن شب سر و صدایی  عجیب شنیدم .به همین خاطر خودم را به کانکس رساندم . آنجا بودم که  فهمیدم کانکس شعل ور شده و ماموران پلیس و آتش‌نشانی دو جسد را از داخل آن بیرون آوردند . من قبلا قربانی ها ندیده و انها را  نمی شناختم و هیچ خصومتی با آنها نداشتم .

یکی از متهمان نیز گفت: من دو قربانی را از قبل می شناختم اما حدود دو سالی بود که اصلاً آنها را ندیده بودم و نمی دانم چه کسی آنها را کشته است.

سومین متهم نیز گفت: چون هنگام آتش سوزی من رد آن حوالی حضور داشتم پلیس بی دلیل مرا بازداشت کرد.من بی گناه هستم و دستی در این ماجرا ندارم.

سه متهم  مدعی شدند شاهدانی دارند که ثابت می کنند آنها  بی گناه هستند و هنگام به آتش‌کشیده شدن کانکس آنجا حضور نداشته اند .

با این ادعا قضات دادگاه جلسه را تجدید کردند تا متهمان شاهدان خود را به دادگاه معرفی کنند.