شهرخبر

۲ ایستگاه مترو تهران در انتظار بهره‌برداری


2 ایستگاه مترو تهران در انتظار بهره‌برداری

روند افتتاح ایستگاه‌های شبکه خطوط مترو پایتخت همچنان ادامه دارد و در این راستا، در ماه‌های باقی مانده از این دوره مدیریت شهری، دو ایستگاه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی امام مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه  با اشاره به اینکه در دوره کنونی مدیریت شهری، افتتاح ایستگاه‌های جدید شبکه خطوط مترو از تاریخ 23 تیرماه 1397 آغاز شد، اظهار کرد: تاکنون تعداد ایستگاه‌های تکمیل شده در 4 سال اخیر به 30 ایستگاه رسیده است؛ علیرغم محدودیتهای منابع مالی، تلاش اعضای خانواده بزرگ مترو و البته مدیران ارشد شهرداری تهران بر آن است که در ماه‌های باقی مانده از این دوره مدیریت شهری، دو ایستگاه دیگر به بهره‌برداری برسد که نخستین آنها به احتمال فراوان ایستگاه شهید رضایی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت راه آهن تهران و حومه در ادامه گفت: ایستگاه شهید رضایی سیزدهمین ایستگاهی است که در خط 6 مترو افتتاح می‌شود و به سبب مجاورت با محدوده خیابان های 17 شهریور، منصور و تیردوقلو، مورد استقبال بخش قابل توجهی از شهروندان مناطق 12 و 15 قرار خواهد گرفت. در واقع این ایستگاه در محدوده جنوبی خط 6 قرار دارد که تا پیش از این 6 ایستگاه آن وارد مدار بهره‌برداری شده است.

امام گفت: آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط 4 نیز از جمله برنامه های اولویت دار شرکت مترو است که امیدواریم در تابستان سال جاری این امر محقق شود و خط 4 از ایستگاه در حال بهره برداری شهید کلاهدوز با طی مسافتی در حدود 11 کیلومتر تا محدوده دانشگاه آزاد اسلامی شعبه تهران شمال در شمال شرق پایتخت توسعه یابد و بهره وری آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

به گزارش تسنیم، خط متروی تهران از بزرگراه دولت‌آباد (جنوب شرق تهران) تا شهرک کن (شمال غرب تهران)  به طول حدود  31 کیلومتر است و 27 ایستگاه دارد که همه آنها زیرزمینی هستند. از ویژگی های این خط می‌توان به استفاده از سیستم‌های ویژه کاهش و کنترل ارتعاش در زمان بهره‌برداری به ویژه در نقاط حساس مانند بیمارستان شریعتی و برخورداری از بیشترین ایستگاه‌های تقاطعی با سایر خطوط مترو تهران و پوشش دو بخش باقی مانده شهر تهران در شمال غرب و جنوب شرق اشاره کرد. 

تاکنون ایستگاه‌های دولت آباد، بعثت، امیرکبیر، میدان شهدا، میدان امام حسین (ع)، دانشگاه تربیت مدرس، شهرک آزمایش، مرزداران، یادگار امام، شهید اشرفی اصفهانی و شهید ستاری افتتاح شده‌اند. 

انتهای پیام/