شهرخبر

سیدحسن نصرالله پرده از نقشه آمریکا برداشت!

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: برخی اصرار دارند که ایران و حزب الله را مسئول تشکیل نشدن دولت لبنان معرفی کنند. آمریکا درصدد این است تا پرونده لبنان را به مذاکرات با ایران ارتباط دهد در حالی که تهران با آن مخالف است.

سیدحسن نصرالله پرده از نقشه آمریکا برداشت!

به گزارش منیبان؛ سید حسن نصرالله  عصر جمعه در سخنانی درباره تحولات لبنان و منطقه که از شبکه های خبری پخش شد،اتهام برخی گروه ها مبنی بر کارشکنی حزب الله در تشکیل دولت لبنان را مردود و آن را نوعی فرافکنی دانست و گفت: برخی در لبنان از هر حادثه ای برای خدشه دار کردن چهره دیگران و تسویه حساب های سیاسی بهره می برند.

نصرالله خاطر نشان کرد: این افراد دنبال منافع ملی نیستند و دنبال منافع حزبی هستند.

وی افزود: ما منتظر کمک های خارجی نیستیم، ما باید خودمان در داخل دست به دست هم بدهیم تا کابینه تشکیل شود و کشور از خلا موجود رهایی یابد.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد: از وقتی که سعد حریری ملکف به تشکیل دولت شد ما مشتاق تشیکل دولت بوده ایم.

حسن نصرالله با بیان اینکه ایران به نمایندگی از کسی مذاکره نمی کند، گفت: تهمت هایی که به حزب الله زده می شود مبنی بر اینکه ما مانع تشکیل دولت جدید لبنان هستیم دروغ پردازی و نوعی رد گم کردن است.

وی همچنین گفت: سایت ها و رسانه‌هایی که آمریکا اخیر آنها را مسدود کرد، نقش مهمی در همبستگی با فلسطین دارند و نسبت به سلطه آمریکا، فتنه انگیزی ها و تکفیری ها موضع‌گیری می‌کنند.

دبیر کل حزب الله یادآورشد که بستن این سایت ها دروغ بودن ادعاهای دولت های آمریکا در باره دموکراسی و آزادی عقیده را برملا کرد.

نصرالله اظهارات آمریکایی ها مبنی بر حمایت لجستیکی از ارتش لبنان را مقابله با حزب الله دانست و گفت که هدف آمریکا تحریک مقاومت، با ایجاد تردید در تقویت ارتش است. 

دبیر کل حزب الله لبنان ارتش کشورش را ضامن واقعی امنیت، ثبات و وحدت لبنان دانست و گفت: ارتش در فرهنگ ما بخشی اساسی معادله طلایی قدرت کشور یعنی: ارتش، مردم و مقاومت است، دولت آمریکا نگران این است که ارتش لبنان در موضعی واقعی و جدی برای مقابله با رژیم صهیونیستی باشد.

وی گفت: با وجود اینکه آمریکایی ها ادعا می‌کنند برای حمایت تسلیحاتی از ارتش لبنان پیشقدم شده اند، اما در واقع خودشان هستند که جلوی پیشرفت ارتش لبنان را گرفته اند و اجازه نمی‌دهند ارتش از طریق کشورهای منطقه‌ و فرامنطقه ای به تسلیحات پیشرفته دست یابد.

نصرالله افزود: واقعیت این است که آمریکایی‌ها از ارتش لبنان و تسلیح آن هراس دارند. آنها می‌ترسند ارتش لبنان پس از تسلیح و  قدرت یافتن، در برابر دست پروده آنها یعنی رژیم صهیونیستی بایستد.

دبیرکل حزب الله گفت: ما خواستار تقویت پدافند هوایی ارتش و حفظ کرامت ملت لبنان در برابر تجاوزهای رژیم صهیونیستی هستیم و این همان چیزی است که آمریکایی ها از آن بیمناکند و برای جلوگیری از آن تلاش می کنند.

وی در باره تشکیل دولت لبنان نیز گفت: برخی در باره پرونده دولت همچنان اصرار دارند که حزب الله و ایران را مسوول عدم تشکیل دولت بدانند و گمان می کنند که ما منتظر مذاکرات وین یا مذاکرات ایران و عربستان هستیم. 

نصرالله  تاکید کرد: ایران در وین جز در باره پرونده هسته ای در باره هیچ  پرونده دیگری گفت وگو نمی کند و تهران مخالف گشودن هرگونه پرونده دیگری بین خود و آمریکاست که (واشنگتن) سعی در گشودن آن دارد. 

دبیرکل حزب الله افزود: ایران به نیابت از هیچکس یعنی از جانب هیچ  لبنانی، سوری، فلسطینی، یمنی و یا غیره مذاکره نمی کند، بلکه آماده کمک به هر دوستی است که از آن کمک بخواهد.

وی همچنین  گفت: برخی ادعا می‌کنند که ایران از حزب الله خواسته است تا زمان مشخص شدن نتایج مذاکرات وین و مذاکرات ایران و عربستان با فرایند تشکیل دولت جدید لبنان همراهی نکند. این ادعایی است که از سوی برخی طرف‌ها مطرح می‌شود.

نصرالله افزود: واقعیت این است که مذاکرات ایران و عربستان تنها روی روابط دوجانبه متمرکز بوده و هیچ ارتباطی به پرونده تشکیل دولت لبنان نداشته است. 

وی با استقبال از طرح نبیه بری رییس پارلمان لبنان برای تشکیل دولت جدید این کشور گفت: طرح ابتکاری نبیه بری که طرف‌های مختلف را به یک نقطه بسیار مهم رسانده، توافق بر سر تعداد وزرای دولت است و  طرف‌های مختلف توافق کرده اند تا تعداد وزرای دولت ۲۴ وزیر باشد.

نصرالله برون رفت طبیعی از بحران سیاسی موجود در کشورش را تشکیل هرچه سریع تر کابینه ای دانست که قادر به تصمیم گیری های سخت و دشوار باشد.

دبیرکل حزب الله همچنین به بحران سوخت در لبنان اشاره کرد و با بیان اینکه این موضوع باید حل شود گفت: اگر دولت قادر به تامین بنزین و گازوئیل نیست ما آن را از ایران وارد خواهیم کرد.

نصرالله با بیان اینکه ما باید از این فرصت استفاده کنیم خاطرنشان کرد که مقدمات برای آوردن بنزین از ایران آماده است.

document.getElementById('myframe').style.height='600px';