شهرخبر

اعلام آمادگی ستاد مردمی بین‌المللی صلح آیت‌الله رئیسی برای انتقال تجربیات سیاست خارجی


اعلام آمادگی ستاد مردمی بین‌المللی صلح آیت‌الله رئیسی برای انتقال تجربیات سیاست خارجی

ستاد مردمی بین‌المللی صلح آیت‌الله رئیسی با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور منتخب، برای انتقال تجربیات حاصله در سیاست خارجه به دولت آینده اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، اعضای کمیته سیاست خارجی ستاد مردمی بین‌المللی صلح آیت‌الله رئیسی که از دیپلمات‌های پیشینی جمهوری اسلامی ایران هستند، برای انتقال تجربیات حاصله در سیاست خارجه به دولت آینده اعلام آمادگی کردند.

متن نامه کمیته سیاست خارجی ستاد مردمی بین‌المللی صلح آیت‌الله رئیسی خطاب به رئیس جمهور منتخب به این شرح است:

"اکنون که با عنایات الهی، ملت فهیم و شریف ایران با درک صحیح از شرایط خطیر کشور به ندای رهبر فرزانه خود لبیک گفته و با  انتخاب اصلح صحیح آن جناب را به ریاست جمهوری بر گزیدند، موجب خوشوقتی است که  ضمن شکرگزاری به درگاه ایزد منان، این پیروزی بزرگ را حضور مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران و حضرتعالی صمیمانه ترین تبریکات خود را تقدیم نمائیم.

‎برای اعضاء کمیته سیاست خارجی ستاد صلح بسی موجب افتخار است تا تجارب و اندوخته‌های خویش و دیگر پیشکسوتان حوزه سیاست خارجی را در اختیار آن مقام عالی قرار داده و از هرگونه تلاش و کوششی در این مسیر دریغ نخواهد کرد.

امیدواریم در دوره جدید ارتقاء جایگاه ایران و ایرانیان عزیز در جهان براساس گفتمان صلح و مودت و همچنین برقراری ثبات و امنیت در منطقه و تقویت روابط همه جانبه در عالی‌ترین سطوح با این کشورها و سایر کشورهای جهان بتواند به رشد و شکوفایی و توسعه کشور مساعدت مؤثر و امیدبخشی داشته باشد.

بدون شک در دوره جدید این امیدواری به وجود آمده است که با هدایت درست و صحیح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بتواند خیز بلندی در مسیر تحقق بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی برداشته و موجبات خشنودی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و روح بلند امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی فراهم گردد."

حمیدرضا آصفی معاون کنسولی و سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه، محمدجواد آسایش سفیر پیشین در قطر، احمد دستمالچیان سفیر پیشین در لبنان، مجتبی امانی رئیس دفتر سابق حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر، احمد سبحانی سفیر پیشین در ونزوئلا، مرتضی رحیمی سفیر پیشین در نیجریه، سید علی سقائیان سفیر پیشین در برزیل و علی بمان اقبالی سفیر پیشین در آلبانی، از امضا کنندگان این نامه هستند.

انتهای پیام/