شهرخبر

دلیل ازدحام و شلوغی در مراکز واکسیناسیون

دلیل ازدحام و شلوغی در مراکز واکسیناسیون

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در خصوص علت ازدحام در مراکز واکسیناسیون کرونا توضیح داد.

به گزارش بهداشت نیوز، جعفر صادق تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درباره شلوغی مراکز واکسیناسیون سالمندان، اظهار کرد: ما اعلام نکرده‌ایم که سالمندان از صبح زود به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و باید توجه داشت که سالمندان نگران هستند که واکسن به میزان کافی نباشد و برای همین بدون نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه می‌کنند.

 

‌نمی‌توانیم به سالمندان بگوییم واکسن نمی‌زنیم

وی درباره اینکه چرا به سالمندانی که پیامک دریافت نکرده‌اند و بدون نوبت مراجعه کرده‌اند، واکسن تزریق می‌شود، گفت: چاره‌ای نداریم؛ یک سالمند به مرکز واکسیناسیون مراجعه می‌کند و ساعت‌ها در صف می‌ماند، ما نمی‌توانیم به دلیل تکریم آن‌ها از تزریق واکسن خودداری کنیم و هر چقدر همکاران ما تاکید می‌کنند که بدون نوبت مراجعه نکنید عزیزان سالمند توجه نمی‌کنند.

 

مراجعه بدون نوبت علت شلوغی مراکز واکسیناسیون

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ادامه داد: ما بر اساس تعداد تیپ‌های واکسیناسیون، پیامک تزریق دوز دوم واکسن را ارسال می‌کنیم، اما متاسفانه عزیزان توجهی ندارند و همه کسانی که نوبت واکسنشان گذشته است، به مراکز واکسیناسیون مراجعه می‌کنند. البته ما در استان‌ها مشکلی نداریم و مشکل عمده ما درباره مراجعه بدون نوبت و شلوغی مراکز واکسیناسیون مربوط به استان تهران است.

 

تبریزی بیان کرد: ما بر اساس زمان تزریق دوز دوم پیامک ارسال می‌کنیم و مایل نیستیم که سالمندان از صبح زود به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و نوبت بگیرند و در صف بایستند. بار‌ها اطلاع‌رسانی کرده‌ایم که سالمندان بدون پیامک به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنند و این اطمینان را می‌دهیم که واکسن به میزان کافی در دسترس است و سالمندان منتظر باشند که پیامک تزریق دوز دوم ارسال شود و بعد مراجعه کنند.

 

یک میلیون و ٣٠٠ هزار نفر در صف تزریق دوز دوم واکسن

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به جمعیتی که باید دوز دوم را تزریق کنند، گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر باید دوز دوم را تزریق کنند و تاکنون این تعداد افراد دوز دوم را دریافت نکرده‌اند و این افراد اگر به تدریج به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند ما هیچ مشکلی در تزریق نخواهیم داشت و بر اساس ظرفیت تزریق پیامک ارسال می‌کنیم یا با سالمندان تماس گرفته می‌شود تا به محل مورد نظر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

 

تبریزی از واردات یک محموله واکسن یک میلیون دوزی خبر داد و گفت: یک یا ۲ روز دیگر یک محموله یک میلیون دوزی واکسن وارد کشور خواهد شد و بیشتر از نیازمان برای تزریق دوز دوم واکسن به دستمان خواهد رسید.

 

٧٠٧ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در ایران

وی به تعداد مراکز واکسیناسیون کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: اکنون ۷۰۷ پایگاه تجمیعی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۷۲ مرکز در تهران است و ۲ هزار و ۸۹۴ تیم واکسیناتور برای تزریق واکسن داریم.

 

افزایش ظرفیت تزریق واکسن برای حل مشکل شلوغی مراکز واکسیناسیون

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درباره افزایش تزریق واکسن به منظور کاهش شلوغی مراکز واکسیناسیون، بیان کرد: ما از همکاران در مراکز واکسیناسیون درخواست کرده‌ایم که تعداد تیم‌های تزریق واکسن را افزایش دهند، اما فضا تا حدی اجازه می‌دهد تا تیم‌ها افزایش پیدا کند. سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران از روز دوشنبه در حال افزایش تعداد تیم‌های تزریق واکسن هستند تا مشکل شلوغی مراکز واکسیناسیون هر چه زودتر برطرف شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران