شهرخبر

درخشان: کی‌روش را برای همیشه فراموش کنید

بازیکنی که توپ را از وسط زمین گرفته و گل کرده وزیر نبود!/ ۳ کاپیتان تیم ملی دارید؛ بروید تیم خودتان را درست کنید

حمید درخشان پیشکسوت پرسپولیس معتقد است برخی از مربیان برای فرار از شکست مسائل حاشیه‌ای را مطرح می‌کنند.

بازیکنی که توپ را از وسط زمین گرفته و گل کرده وزیر نبود!/ ۳ کاپیتان تیم ملی دارید؛ بروید تیم خودتان را درست کنید

خبرورزشی - حمید درخشان در مصاحبه ای سراسر انتقادآمیز، از پرسپولیس و بردهایش دفاع کرد. او که یکی از منتقدان همیشگی کارلوس کی‌روش بود باز هم در حمایت از اسکوچیچ به او تاخت:

*پرسپولیس تیمی است که همه چیز آن روتین است از بازیکنان و اعضای کادرفنی گرفته تا مدیریت باشگاه. خوشبختانه همه‌ای این موارد این تیم را در شرایط خوبی قرار داده است و پرسپولیس دارد به یک بلوغ عالی می‌رسد و بازیکنان نیز به خوبی دارند درک می‌کنند که در چه تیم با کیفیتی دارند بازی می‌کنند.

*این قهرمانی کار بازیکنان و کادرفنی را سخت تر می‌کند. سپاهان و استقلال رقیبان خوب و شایسته ای هستند اما در هر صورت هر تیمی که به دنبال قهرمانی است از رقابت و مواجه با هیچ تیمی هراس ندارد و باید همه آنها را شکست دهد و منتظر اما و اگر نباشد. اتفاقا یکی از شاخص های قهرمانی پیروزی در برابر حریف قدرتمند است که قهرمانی را لذت بخش تر هم می‌کند.

*متاسفانه الان طوری شده برخی از مربیان برای اینکه باخت خود را توجیه کنند یک سری مثال حاشیه ای را مطرح می‌کنند. ما در دنیا فوتبال حرفه‌ای کار میکنم و این سبک به ما می‌گوید شما ضعف‌های خود را برطرف کن و نقاط قوت خود را تقویت کن و نتیجه بگیر.

بیشتر بخوانید:

*بازیکن از وسط زمین همه را دریبل کرده و گل زده حالا بیایم بگویم وزیر توپ را گل کرده؟ این حرف‌های یک بحث‌های بچه‌گانه است. تراکتور از نظر سرمایه یکی از تیم‌های قوی ایران است. بازیکن میلیاردی گرفته مربی میلیاردی گرفته وقتی کسی نمی‌تواند آنها را مدیریت و هدایت کند تقصیر وزیر و پرسپولیس است؟ ۳ تا کاپیتان تیم ملی را در اختیار داشتند بخاطر مسائل حاشیه ای از تیم جدا شدند. شما بروید خودتان را درست کنید و تیمتان را سر و سامان دهید و به قهرمانی برسید. شما باید مشکلات خودتان را حل کنید نه بقیه را مقصر بدانید.

*در مورد شرایط تیم ملی هم باید بگویم اصلا ما باید کی‌روش را فراموش کنیم. او ما را از سبک فوتبال خودمان دور کرد. در کلمبیا ۴ بازی دفاعی بازی کرد و او را بیرون کردند. دیگر این سبک بازی در دنیا منسوخ شده است. شما باید طرح‌های جدیدی برای ارائه بازی هجومی داشته باشید اینکه بیاید ۱۱ نفر را در دفاع بگذارید تا اتفاقی بیافتد و توپی گل شود و شما برنده ‌شوید مسخره است. ما باید از اسکوچیچ حمایت کنیم؛ او دوباره روح فوتبال هجومی را به ما بازگردانده است.

بیشتر بخوانید: