شهرخبر

مشاور ارشد اشرف غنی: مناطق تحت کنترل طالبان را پس می‌گیریم


مشاور ارشد اشرف غنی: مناطق تحت کنترل طالبان را پس می‌گیریم

مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان گفت که وضعیت امنیتی این کشور بزودی تغییر می‌کند و دولت مناطق تحت کنترل طالبان را پس خواهد گرفت.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در پی ادامه سقوط شهرستان‌ها در حملات طالبان، «وحید عمر» مشاور رئیس جمهور افغانستان و رئیس اداره ارتباطات عمومی و استراتژیک ریاست‌جمهوری گفت که وضعیت امنیتی بزودی تغییر می‌کند و موج حملات طالبان به مرکز شهرستان‌ها دائمی نیست.

وی افزود که هدف طالبان از راه‌اندازی موج حملات جدید تخریب روحیه‌ مردم است و این گروه می‌خواهد که مردم به این نتیجه برسند که آن‌ها بر افغانستان حاکم خواهند شد.

وی ادامه داد که این حملات ادامه نخواهد داشت، طالبان نمی‌تواند در هیچ شهرستانی حضور دائمی داشته باشد و تاکید کرد که دولت شهرستان‌های تحت کنترل طالبان را پس می‌گیرد.

عمر همچنین اعلام کرد که «اجمل عمر شینواری» قرار است سخنگوی عمومی نهادهای امنیتی و دفاعی در مرکز اطلاعات و رسانه‌های دولت باشد و از شوراهای ولایتی نیز خواست تا به عنوان سخنگوی نهادهای امنیتی و استخباراتی عمل نکرده و به وظایف اصلی خود برسند.

وی تاکید کرد که نگرانی‌های مردم افغانستان از وضعیت امنیتی قابل درک است، اما طالبان جایگاه نسبی را که در چند سال گذشته در میان مردم کسب کرده بودند را با عملکرد یک ماه گذشته‌اش از دست داده‌اند.

به گزارش «اطلاعات روز»، مشاور ارشد اشرف غنی با اشاره به تشکیل نیروهای بسیج مردمی برای مقابله با طالبان نیز گفت که دولت از این ایستادگی مردم حمایت می‌کند.

انتهای پیام/.