شهرخبر

با اعلام از سوی ریابکوف؛

روسیه از آغاز گفتگوها با آمریکا درباره ثبات راهبردی خبر داد

روسیه از آغاز گفتگوها با آمریکا درباره ثبات راهبردی خبر داد

معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز در سخنانی از آغاز گفتگوها میان کشورش با آمریکا درباره ثبات راهبردی در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه امروز سه شنبه از آغاز گفتگوها درباره ثبات استراتژیک با آمریکا خبر داد.

بر اساس اعلام اسپوتنیک، سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص گفت: فدراسیون روسیه و ایالات متحده در آینده نزدیک گفتگوهای دوجانبه در مورد ثبات استراتژیک را آغاز می کنند.

بر این اساس، روسیه به آمریکا پیشنهاد داده است تا در اولین مرحله از مذاکرات درباره قابلیت های استراتژیک و نگرانی های متقابل در حوزه امنیت بحث و گفتگو شود.

ریابکوف که در کنفرانس بین المللی سیاست هسته ای کارنگی صحبت می‌کرد، گفت: در آینده بسیار نزدیک، کشورهای ما دور جدیدی از یک گفتگوی استراتژیک چند سطح را آغاز می کنند. ما آمادگی خود برای آغاز این گفتگو با انرژی و بدون تأخیر را ابراز کردیم. امیدوارم خیلی زود تیم های مذاکره رایزنی ها را آغاز کنند.

وی افزود: با این اهداف، به عنوان اولین قدم، از همکاران آمریکایی خود دعوت کردیم که بررسی مشترکی را از نگرانی های ما ارائه دهند و در مرحله بعد، ما فکر می کنیم، می توان روش های حل آنها را به طور مشترک توصیف کرد.