به گزارش برنا،  جلسه ستاد ملی بازی های المپیک و پارالمپیک عصر امروز با حضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و سایر اعضای ستاد برگزار شد که در این جلسه در خصوص پرچمدار کاروان ایران در این بازی ها و برنامه های فرهنگی و تبلیغی پیش بینی شده برای المپیک در ایران و ژاپن گفت و گو، تبادل نظر و تصمیم گیری شد.

در این نشست برنامه های فرهنگی و تبلیغی مورد تصویب قرار گرفت و همچنین صمد نیکخواه بهرامی به عنوان پرچمدار کاروان کشورمان در المپیک توکیو معرفی شد.

دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در این جلسه پس از گزارش مسئولان حوزه فرهنگی و تبلیغی المپیک توکیو، اظهار داشت: کاری که در این دوره در حوزه فرهنگی انجام گرفت وسیع بود و یک تیم متخصص از ۱۰ دستگاه اجرایی درگیر کار شدند تا نمایشی با شکوه از فرهنگ ایرانی در توکیو و تهران داشته باشند.

وی ادامه داد: برای تک تک برنامه های متعدد فرهنگی اعم از موسیقی ها، فیلم های مستند، کارهای گرافیکی و ... افرادی متخصص و شناخته شده پای کار بودند و وقت زیادی را صرف کار کردند.

رییس کمیته ملی المپیک با بیان این که حجم کار فرهنگی ما این دوره از المپیک بسیار سنگین است، افزود: برای این حوزه هزینه کردیم و جزو افتخارات این دوره این است که کاروان ایران با دو هویت قهرمانی و فرهنگی عازم المپیک توکیو خواهد شد.