شهرخبر

«میراث دولت روحانی برای رئیسی»|توسعه خطوط ریلی در دولت حسن روحانی نصف شد


«میراث دولت روحانی برای رئیسی»|توسعه خطوط ریلی در دولت حسن روحانی نصف شد

در حالی مقام مسئول شرکت ساخت از ساخت ۱۰۹۰ کیلومتر خط‌آهن در دولت روحانی خبر داده که در دوره قبلی ۲۵۰۰ کیلومتر خط‌آهن در کشور ساخته شده بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خبرگزاری تسنیم، عباس خطیبی روند ساخت راه آهن در کشور طی سال های اخیر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: از جمله دستاوردهای مهم در این سال ها می توان به بهره برداری از هزار و 90 کیلومتر مسیر ریلی جدید، ریل‌گذاری  بیش از 1800 کیلومتر، زیرسازی بیش از 2 هزار کیلومترو ساخت و توسعه بیش از 161 هزار متر مربع ایستگاه در کشور اشاره کرد.

وی یادآور شد: راه آهن گرگان- اینچه برون، راه آهن تهران- همدان، راه آهن غرب کشور، راه آهن مراغه- ارومیه، راه آهن قزوین- رشت، راه آهن میانه- بستان آباد، راه آهن خواف- هرات از مهمترین پروژه های ریلی هستند که به بهره برداری رسیده است.

خطیبی ادامه داد:  با بهره برداری از راه آهن یزد- اقلید، بستان آباد- خاوران، زاهدان- خاش ، همدان- سنندج، رشت- کاسپین و میانه- اردبیل تا پایان سالجاری دو مرکز استان دیگر نیز به شبکه ریلی کشور متصل می شوند.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت تاکید کرد: اگر روند شتابان توسعه راه آهن در کشور طی 10 سال آینده نیز ادامه یابد، ایران به رتبه دوم منطقه از نظر چگالی خطوط شبکه ریلی به تناسب وسعت دست پیدا می کند.

به گزارش تسنیم،مردادماه 92 علی نیکزاد وزیر اسبق راه و شهرسازی در مراسم تودیع خود با بیان این‌که قرار نبود گزارش عملکرد در این مراسم ارائه دهم و به همین دلیل به معاونان گفتم نیازی به تهیه آمار نیست، گفته بود: با این حال مختصری از اقدامات صورت گرفته را بازگو می‌کنم.

وی به ارائه آمارهایی در خصوص ساخت راه‌آهن، آزادراه، بزرگراه و راه روستایی، افزود: در دولت نهم و دهم 2500 کیلومتر خط‌آهن در کشور ساخته شد و 8000 کیلومتر دیگر در دست ساخت است و با تکمیل این میزان خط‌آهن که زحمت آن به دوش آقای آخوندی افتاده، کار بسیار بزرگی در حوزه زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی انجام می‌شود.

انتهای پیام/