شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تلویزیون

تازه‌ترین اشتباه بهترین مجری تلویزیون / کیهان کلهر لرستانی شد!


تازه‌ترین اشتباه بهترین مجری تلویزیون / کیهان کلهر لرستانی شد!

محمد اسکندری مجری یکی از برنامه‌های تلویزیونی که مختص موسیقی است، در سومین اشتباه خود در ماه‌های اخیر، کیهان کلهر را به عنوان نوازنده‌ای لرستانی به مخاطبان معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، یادتان هست که مجری یکی از برنامه‌های تلویزیونی در اشتباه عجیبی که چندی پیش داشت، تولد پرویز مشکاتیان را تبریک گفته و برای او آرزوی سلامتی و طول عمر کرده بود! در حالی که پرویز مشکاتیان آهنگساز و نوازنده سنتور و یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی ایرانی، در شهریور 1388 دار فانی را وداع گفته است.

 

 

کیهان کلهر , تلویزیون ,
سوتی مجری شبکه شما درباره استاد مشکاتیان

حتما یادتان هست که همین مجری برای جمع کردنِ این اشتباه و فرار از هجمه‌ها، جلوی دوربین آمد و چشم در چشم مخاطب، می‌خواست که اشتباهش را لاپوشانی کند!
محمد اسکندری مجری این برنامه که از شبکه‌ی «شما»‌ پخش می‌شود، به جای عذرخواهی تلاش کرد تا ماجرا را توجیه کند.

اسکندری پس از اشتباهی که مرتکب شده بود، به مخاطبان گفت: «آیین مشکاتیان عزیز هم که خب خوب سنتور می‌زند و راه پدر را ادامه می‌دهد، برایش سلامتی آرزو کردم. ولی خب برای استاد پرویز مشکاتیان چطوری سلامتی آرزو کنم، در حالی که از پیش ما پر کشیده و رفته.»

 

کیهان کلهر , تلویزیون ,
عذر بدتر از گناهِ مجری شبکه شما

این توجیه آقای مجری ثابت کرد که او در بیان گفته‌هایش حتی زحمت یک جستجوی ساده در گوگل را به خود نمی‌دهد. اسکندری نمی‌دانست که آیین مشکاتیان فرزند پرویز مشکاتیان در حال حاضر نوازنده سازهای کوبه‌ای است و در بیشتر کنسرت‌هایی که حضور داشته، یا تنبک یا مجموعه‌ای از سازهای پرکاشن را نواخته است.

چنین اشتباه‌ها و البته دروغ‌هایی باعث نشد که محمد اسکندری از این برنامه کنارگذاشته  شود حتی برای مدتی! حالا و در تازه‌ترین اشتباه، محمد اسکندری در توصیف موسیقی لرستان دُر و گوهر خرج می‌کرد که در این میان کیهان کلهر را به عنوان یکی از نوازندگان کمانچه‌ی لرستانی معرفی کرد!

کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده اهل کرمانشاه است که نه تنها در ایران، که در دنیا، چهره‌ای شناخته شده است. کلهر با اینکه نوازنده است، در چند کنسرتِ مهمی که در ایران و خارج از کشور داشته، تصنیف‌هایی کُردی را خوانده است. یعنی این مجری و تهیه‌کننده‌ی این برنامه و نویسنده‌اش اگر کوچک‌ترین آشنایی با موسیقی ایرانی و البته اجراهای کیهان کلهر داشتند، حتما می‌دانستند که کیهان کلهر اهل لرستان نیست.

 

کیهان کلهر , تلویزیون ,

شاید این اشتباه در ظاهر کوچک به نظر برسد، اما برای برنامه‌ای که ادعای تخصصی بودن در عرصه موسیقی دارد، قابل پذیرش نیست. این اشتباه، نخستین اشتباه آقای اسکندری در این برنامه نیست و چه تلخ می‌اندیشیم که آخرین اشتباه نیز نخواهد بود.

پس از توهینِ غیر مستقیم به استاد پرویز مشکاتیان و علاقه‌مندان به موسیقی، حالا نوبتِ یکی دیگر از مشاهیر موسیقی ایران است. کیهان کلهر در تهران به دنیا آمده و اصالتی کرمانشاهی دارد. اصالتِ کردی او در بیشتر اجراهایش هم هویدا است.

محمد رژدام تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی در شبکه شما، چندی پیش محمد اسکندری را به عنوان یکی از بهترین مجریان تلویزیون معرفی کرده بود.

انتهای پیام/