شهرخبر

دلیل وقفه در مذاکرات برجام مشخص شد!+جزییات

دیپلمات ارشد روسیه گفت که هدف از وقفه در مذاکرات احیای برجام کسب دستورالعمل‌های سیاسی برای حل مسائل باقی‌مانده است.

دلیل وقفه در مذاکرات برجام مشخص شد!+جزییات

به گزارش منیبان، میخائیل اولیانوف روز دوشنبه در توئیتی نوشت: کمیسیون مشترک برجام وقفه‌ای را مذاکرات ایجاد کرد. برای چه مدت؟ شاید برای یک هفته یا ده دوازده روز.

وی افزود: هدف این است که تمام مشارکت کنندگان از این وقفه برای کسب دستورلعمل‌های سیاسی پیرامون حل مسائل بحث‌برانگیز باقی‌مانده استفاده کنند.

دیروز دور ششم مذاکرات وین برای احیای برجام با تشکیل نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست انریکه مورا، معاون نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی‌ به پایان رسید. در این جلسه روسای هیات ها ضمن ابراز خرسندی از تلاش های مستمر و فشرده تیم های کارشناسی، نتایج گفتگوهای دور جاری را مورد ارزیابی مشترک قرار دادند.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه که ریاست هیات ایرانی در مذاکرات برجام را برعهده دارد ضمن اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در این دور از مذاکرات به ویژه در مورد پیش نویس متون مذاکراتی، بیان کرد که موضوعات مهم باقی مانده نیازمند تصمیم گیری های جدی در پایتخت ها خصوصا در کشورهای طرف مذاکره است.

وی‌ از طرف های مذاکره کننده خواست تا با جدیت و اراده قوی جهت حفظ و احیای برجام با واقع بینی تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان ضمن تصریح این موضوع که بیش از هر زمان دیگری به توافق نزدیک هستیم، اظهار امیدواری کرد که در دور آتی مذاکرات بتوان به توافق دست یافت، گرچه نمی توان آن را تضمین نمود.

روسای سایر هیات ها نیز ضمن تایید پیشرفت های صورت گرفته بر ضرورت مشارکت همه طرفها با رویکردی سازنده در ایجاد زمینه رسیدن به توافق تاکید کردند.

document.getElementById('myframe').style.height='600px';