شهرخبر

تاکید جمعیت الوفاق بر ضرورت اصلاح سیاسی فراگیر در بحرین


تاکید جمعیت الوفاق بر ضرورت اصلاح سیاسی فراگیر در بحرین

جمعیت الوفاق بحرین خواستار اصلاحات سیاسی فراگیر و ریشه‌ای در این کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جمعیت الوفاق ملی بحرین روز دوشنبه در بیانیه‌ای بر ضرورت اصلاحات سیاسی فراگیر و ریشه‌ای در این کشور تاکید کرد.

به گزارش المنار، در این بیانیه آمده است که رژیم آل خلیفه از انواع شیوه های سرکوب، ساکت کردن معترضان و محروم کردن شهروندان از هرگونه خدمات استفاده می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید که سرگردانی‌های رژیم آل خلیفه در عرضه دیپلماسی و ارتباط با مسائل و مناقشات مختلف همچنان ادامه دارد.

جمعیت الوفاق در بخش دیگری از این بیانیه تاکید کرد که نهادهای قانونی در بحرین به نهادهایی ضعیف، صوری و  بی ثبات تبدیل شده اند که هیچگونه اعتماد به نفسی ندارند.

در این بیانیه آمده است که بحرین به یک طرح سیاسی فراگیر که بر توافق سیاسی متمرکز باشد نیاز دارد و همه شهروندان کشور باید از طریق شراکت سیاسی واقعی و تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی در ساخت کشورشان مشارکت کنند و این امر تنها از طریق یک دموکراسی حقیقی و استقلال قوا محقق خواهد شد.

بحرین از سال 2011 درگیر موج بیداری اسلامی است. مردم این کشور برای مقابله با اقدامات مستبدانه و وابسته آل خلیفه دست به اعتراض زدند اما نتیجه این روند دستگیری، زندان، شکنجه و اعدام برای آزادی خواهانی بود که همچنان در صحنه نبرد حضور دارند.

رژیم آل خلیفه تلاش دارد به پشتوانه نظامیان عربستان و حمایت غرب هرگونه مخالفت را از بین ببرد تا بتواند در عصر نظام های مردم سالاری و حاکمیت ملت‌ها، ساختار منسوخ پادشاهی خود را حفظ کند. ولی به نظر می‌رسد رویکرد آل خلیفه در مقابله با جریان اعتراضی داخلی تنها سرعت فروپاشی این نظام را تسریع می‌کند.

انتهای پیام/