شهرخبر

بهترین زمان برای خوردن هندوانه چه موقع است؟

بهترین زمان برای خوردن هندوانه چه موقع است؟

برای مصرف هندوانه باید نسبت به زمان مصرف آن و مزاج خود اطلاع داشته باشید.

به گزارش بهداشت نیوز، اصلی‌ترین موضوع برای مصرف هندوانه این است که افراد سرد مزاج باید در مصرف هندوانه احتیاط کنند؛ این افراد باید هندوانه را با عسل مصرف کنند.

 

از جمله خواص هندوانه به خصوص در طب سنتی می‌توان به رفع عطش و تشنگی، رطوبت بخش و ادرارآور، تسکین تیزی صفرا و خون و ضد التهاب و درد اشاره کرد. همچنین محافظت از پروستات، حفظ سلامت قلب و عروق و کاهش فشار و چربی خون از دیگر خواص هندوانه در طب سنتی محسوب می‌شوند. البته کاهش خطر آفتاب سوختگی، خنک کننده بدن در هوای گرم و خواص آنتی اکسیدانی و ضدپیری با خوردن هندوانه ایجاد می‌شوند.

 

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید هندوانه را در مواردی مانند ناشتا، هنگام تشنگی و گرسنگی شدید، بلافاصله بعد از غذا، قبل از شستن آن و در افراد سرد مزاج بدون مصلح آن مصرف نکنید.

 

افرادی تمایل دارند این میوه را به صورت آب هندوانه مصرف کنند که از این نظر هم خواص خوبی دارد. تامین آب و املاح مورد نیاز بدن، ضد سرطان از جمله سرطان پروستات و روده و افزایش میل جنسی در آقایان از جمله خواص آب هندوانه محسوب می‌شوند.

 

از دیگر خواص مصرف آب هندوانه می‌توان به حاوی آنتی اکسیدان و ضدپیری زودهنگام، مفید برای ورزشکاران و ضدگرفتگی، کمک به پاکسازی و دفع ضایعات از بدن و همچنین مقابله با احتباس آب و ورم بدن اشاره کرد.

 

توجه به زمان مصرف هندوانه و شناسایی مزاج خود نقش بسیار مهمی برای مصرف این میوه دارد که در صورت رعایت این موارد می‌تواند بهترین عملکرد را برای بدن داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران