به گزارش برنا، نشست سرپرستان و کادرفنی رشته های اعزامی به المپیک 2020 توکیو با کادر سرپرستی با حضور دکترصالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به المپیک توکیو، دکتر مهدی علی نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان و پیمان فخری و علی رغبتی  برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر سجادی اظهار داشت: همه شما تجربه کافی برای حضور در المپیک را دارید اما این کارگاه برای همفکری و تبادل بیشتر اطلاعات و نقطه نظرها و همچنین به روز کردن آن تشکیل شد تا برای کاروان اعزامی کشورمان مشکلی پیش نیاید.

دکترسجادی در ادامه به ارائه مطالب کلیدی و گزارشی از کارهایی که پیش از این انجام شده و اموری که در حال انجام است پرداخت و گفت: پیش از این دستورالعمل ها اعلام شده و براساس گروه هایی که تقسیم شدیم پروتکل ها انجام خواهد شد به امید اینکه با همدلی و همکاری کاروانی بدون دغدغه راهی المپیک توکیو کنیم.

در ادامه دکتر صالحی امیری با تاکید بر اینکه با توجه به سهمیه های کسب شده برای المپیک توکیو بخش اصلی راه را آمده ایم افزود:  کسب سهمیه ها بسیار ارزشمند است و نباید فشار روانی کسب مدال روی ورزشکاران بیاوریم و توقع ایجاد نکنیم که فلانی حتما باید مدال کسب کند بلکه باید فقط کنار هم باشیم.

وی ادامه داد: ما بخش بندی نداریم و همه یکی هستیم با یک اسم و یک عنوان آن هم کاروان ایران است. کسی نباید خودش را و رشته ورزشی اش را جدا بداند و فقط باید با حمایت از یکدیگر و همدلی کام ملت را شیرین کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: اخیرا موفقیت های تیم ملی والیبال کشورمان باعث شادی مردم شد و ذائقه جامعه به سمت والیبال رفته است چرا که در فضاهای عمومی مردم را خوشحال کرد؛ کاروان المپیک نیز باید با همکاری و همدلی نشاط را به جامعه تزریق کند.

دکتر صالحی امیری تاکید کرد: توکیو پایان کار مانیست، کار ما بعد از المپیک توکیو هم ادامه خواهد داشت.

در ادامه کارگاه توجیهی و آموزشی سرپرستان و کادرفنی اعزامی به المپیک 2020، پیمان فخری معاون سرپرست کاروان و رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی درخصوص زندگی در دهکده المپیک، دکتر غلامرضا نوروزی مسئول پزشکی کاروان و دکتراشکان اردیبهشت عضور کادر سرپرستی کاروان درباره مسائل پزشکی و کنترل دوپینگ و دکتر امیر ساسان مطالبی درباره تغذیه و ریکاوری مطالبی را مطرح کردند.

همچنین حمید سلامی مسئول تشریفات کاروان ، محمود عبدالهی مسئول رسانه ای کاروان،  اصغر فرخی مسئول امنیت کاروان مطالبی در ارتباط با مسئولیت هایشان مطرح کردند.

لازم به ذکر است : فرید فتاحیان مسئول امور بین الملل کاروان، سید احمد بابایی مسئول مالی کاروان، بهداد سلیمی ، مهدی چراغی ، فاطمه موسوی زاده دیگر اعضای کادر سرپرستی کاروان نیز به همراه روسای فدراسیون ها،سرپرستان و مربیان اعزامی در این نشست حضور داشتند.